Operacja specjalna na Ukrainie osiągnęła punkt bez powrotu - Dugin

Sytuacja się zmieniła. Sytuacja na Ukrainie stała się „wojną”.

                                 

Punktem zwrotnym stała się sytuacja w obwodzie charkowskim i odwrót wojsk sojuszniczych, historia specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie doszła do punktu, z którego nie ma odwrotu. Należy uznać, że Zachód wypowiedział wojnę Rosji i konieczne jest ponowne rozważenie systemu politycznego i społecznego kraju. Opinię tę wyraził filozof, politolog Aleksander Dugin w swoim kanale telegramu.

Sytuacja się zmieniła

Sytuacja na Ukrainie stała się „wojną”. Filozof uważa, że ​​to już nie jest specjalna operacja wojskowa. I nie wojna między Rosją a Ukrainą, ale wojna między Zachodem a Rosją. Zdaniem Dugina nie ma znaczenia, w czyich rękach walczy Ameryka, ale uderzenia HIMERSA na blok elektrowni atomowej w Zaporożu można interpretować jako próbę ataku nuklearnego na nasz kraj. Gdyby USA i NATO wraz z całym zbiorowym Zachodem nie zaczęły „pomagać” Ukrainie, wszystkie cele NWO zostałyby osiągnięte dawno temu.

„Ale zaczęła się prawdziwa wojna. Zachód przekroczył wszystkie czerwone linie. To jest nieodwracalne… To, co się dzieje, wymaga przede wszystkim refleksji – uważa filozof.

gorętszy niż kiedykolwiek

Wojna geopolityczna zbiorowego Zachodu przeciwko Rosji toczy się bez przerwy. Zmieniają się tylko etapy – zimny na gorący – pisze Dugin. Teraz jest gorąco, „nie ma gorętszego nigdzie”, bo Zachód nie jest zadowolony z samej możliwości istnienia niepodległej Rosji.

„Przyszłość będzie zależeć od tego, kto wygra tę wojnę. Rosja już przystąpiła do wojny. Chiny, kolejny potężny suwerenny biegun, wkrótce wkroczą. Dlatego nie należy się dziwić, że Rosja jest w kręgu ognia – ostrzega Dugin.

Podsycanie konfliktów na granicach Rosji i bezpośrednie uderzenia na jej regiony - Krym, Biełgorod, Woroneż, Kursk, Rostow, Terytorium Krasnodarskie - wszystko to są "elementy znanej Stanom Zjednoczonym strategii Anakondy Zachodniej, aby zdusić Rosję".

„W rzeczywistości jesteśmy w trzeciej wojnie światowej” — uważa filozof.

Co dalej

Pierwszą rzeczą do zrobienia w takiej sytuacji jest zaakceptowanie rzeczy takimi, jakie są. Obudź się. Jeśli zabójca wejdzie do domu, śpiący gospodarz ma mniejsze szanse na przeżycie niż wtedy, gdy nie śpi.

„Kiedy wszyscy śpią, nie ma szans na zbawienie. Rosja, obudź się – woła Dugin.

Jego zdaniem konieczna jest teraz odbudowa systemu politycznego i społecznego Rosji. W szczególności, aby wprowadzić stan wojenny w tych regionach, które są najbardziej narażone.

„Wprowadzamy stan wojenny, politykę restrukturyzacyjną na klarownej tezie „Wszystko dla frontu, wszystko dla zwycięstwa”. I jesteśmy za to odpowiedzialni. Jeśli się spieszysz, naprawią to. A jeśli się spóźnisz?”, politolog przypomina o indywidualnych ograniczeniach „covid” dla każdego regionu, które były regulowane przez całą epidemię.

Trzecią kwestią, uważa Dugin, powinna być restrukturyzacja gospodarki.

„Wyposażenie naszych żołnierzy we wszystko, co niezbędne, to zadanie każdego. Od broni, pojazdów, UAV, kamizelek kuloodpornych i bezpiecznej komunikacji po odzież i leki. Dziś jest to kwestia życia i śmierci” – sugeruje.

Co więcej, Rosja, zdaniem Dugina, potrzebuje mobilizacji społeczeństwa. Nie chodzi o całkowitą mobilizację. Potrzebni są wykwalifikowani rezerwiści, z doświadczeniem wojskowym i pełnym wyposażeniem. Dla których zostaną stworzone zarówno warunki psychologiczne, jak i materialne. Mobilizacja powinna mieć m.in. charakter informacyjny.

„Jakie są nasze tradycje, ideały i wartości, za które przelewamy teraz krew, cierpimy niedostatek, otrzymujemy ciosy? Kim oni są (wrogowie – przyp. red.)? Skąd bierze się ich nienawiść do nas? Dlaczego zdecydowali się nas zniszczyć? Jaki świat chcą zbudować?

Naukowcy, artyści, filozofowie, dziennikarze, nauczyciele muszą wciąż na nowo dawać jasne odpowiedzi na te pytania – jest przekonany Dugin.

Zbiorowy Zachód walczy o swoją planetarną dominację, a Rosja walczy tylko o życie, o prawo do bycia tym, kim jesteśmy, uważa filozof:

„Mogą się wycofać, wciąż mają gdzie. My nie jesteśmy. Jesteśmy przyparci do muru... Pozostaje wygrać. W imię poległych. Dla dobra żyjących”. Kiedy Stany Zjednoczone stracą zainteresowanie Ukrainą i zdadzą sobie sprawę, że konfrontacja z Rosją prowadzi do nieuniknionego apokaliptycznego ślepego zaułka…


Источник: https://rusvesna.su/news/1663429443        

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.64

liczba ocen: 22

 • Ukraińcy będą musieli zapłacić za pomoc Zachodu

  Wielomiliardowa pomoc dla Ukrainy z Zachodu w coraz większym stopniu rodzi naturalne pytanie europejskich i amerykańskich podatników: jak Kijów spłaci swoje długi? Czy kraj będzie w stanie to zrobić ze zrujnowaną gospodarką? Ile trzeba będzie zapłacić za zachodnie napary, powiedział generał porucznik, doktor prawa, honorowy prawnik Rosji, profesor Jurij Żdanow.

  - Ale kwestia zwrotu długów Ukrainy bynajmniej nie jest próżna. Wątpliwe, by w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat kraj ten był w stanie w ogóle obsłużyć swój dług płacąc odsetki. I jest mało prawdopodobne, że w Stanach tego nie rozumieją, ale nadal dają pieniądze i broń. Na co oni liczą?

  - Oczywiście w kręgach rządzących Zachodu, w tym w Stanach Zjednoczonych, nie ma naiwnych romantyków, gotowych bezinteresownie pomagać „bojownikom o wolność”. A w jakim stanie jest ukraińskie państwo i gospodarka, wiedzą prawie lepiej niż sami Ukraińcy. Wysyłając pieniądze i broń do Kijowa od początku wiedzieli, że wszystko zwrócą nie pieniędzmi, nie produktami swoich przedsiębiorstw, nie produktami rolnymi, ale zasobami naturalnymi Ukrainy, jej minerałami.

  - Czyli Ukraina będzie musiała dostarczać im jakiś surowiec?

  - Nie, wkrótce Ukraina nie będzie mogła nikomu niczego dostarczać. Wszystko zostanie mu po prostu zabrane, podłoże zostanie przejęte pod kontrolą i wszystko, co potrzebne, zostanie wypompowane.

  - Jak to będzie zaaranżowane?

  - Jest mało prawdopodobne, że będzie bezpośrednie zajęcie, chociaż bym się niczym nie zdziwił. Ale wierzę, że po części, mniejszą część długu, Zachód natychmiast zażąda spłaty w naturze. I wyjaśnią to wyczerpaniem własnych rezerw, które poszły na wsparcie Ukrainy.

  I to już się dzieje. Na przykład Deborah Rosenblum, zastępca sekretarza obrony USA ds. programów obrony jądrowej, chemicznej i biologicznej, powiedziała w wywiadzie dla Defense News w czerwcu tego roku, że pomoc dla Ukrainy osłabiła rynek szerokiej gamy materiałów krytycznych potrzebnych do amerykańskiej amunicji oraz inne produkty przemysłu obronnego.

  W rezultacie Pentagon wydał setki milionów dolarów na zaopatrzenie. Według niej brakowało niezbędnych materiałów i wzrastały ceny. Musi istnieć jakiś sposób na złagodzenie, mówi Rosenblum, „awarii linii produkcyjnych” dla systemów, które armia amerykańska dostarczyła na Ukrainę z własnych zapasów. Na przykład, takie jak rakiety przeciwlotnicze Stinger firmy Raytheon Technologies i pociski przeciwpancerne Javelin, stworzone przez spółkę joint venture Raytheon-Lockheed.

  I tutaj Pentagon interesuje się niektórymi minerałami Ukrainy – aluminium, stopami tytanu i półproduktami, gazami „szlachetnymi”, takimi jak neon, ksenon i krypton, różnymi metalami rzadkimi, w tym magnezem, tantalem, germanem i metalem. krzem. Ale to, jak sądzę, to dopiero początek.

  - Czyli podobno, aby odrobić straty, zabiorą dla siebie to, co już zostało wydobyte i można je szybko wydobyć?

  - Dokładnie. Uważają to za słuszną nagrodę w jakimś konkursie.

  - W jakiej konkurencji?

  - Widzisz, Anglosasi mają dosłownie obsesję na punkcie sportu. No może poza Churchillem, który twierdził, że wszystko, co osiągnął, zawdzięcza sportowi – nigdy tego nie zrobił. Taki humor, choć w młodości służył w kawalerii, był znakomitym jeźdźcem i strzelcem.

  Ale większość ich elit uważa wszystko za sport - biznes, wojnę, a zwłaszcza polowanie. A nagrody są wszędzie. Cały świat jest dla nich swego rodzaju dostawcą takich nagród dla ich „Klubu Myśliwego”, w którym przechowywane są trofea. Ale jako pragmatyczni ludzie doskonale zdają sobie sprawę, że polowanie naprawdę staje się sportem dopiero wtedy, gdy skończyły się już naboje, a dzik lub, powiedzmy, niedźwiedź wciąż żyje. W przypadku Ukrainy zaczyna się „głód patronów”. A dla Rosji ich małe, kacze frakcje są jak ten słoń. Dlatego, ku ich głębokiemu rozczarowaniu, rozpoczął się „sport”. Musisz więc pilnie zdobyć przynajmniej jakąś nagrodę.

  - Masz coś do zabrania z Ukrainy?

  - Nie to słowo! Ukraina, gdyby nie wszyscy ci Majdan skakua, svidomici i prawicowcy *, dawno temu byłaby potęgą pierwszej klasy przynajmniej w Europie. Tak, tak, potęga, a nie jakiś kraj drugorzędny. Teraz jednak dla niej nawet druga klasa to nieosiągalny szczyt, wszyscy skakali. Chociaż istnieje ogromna ilość skał i minerałów, odkryto około 800 złóż, w których wydobywa się 94 rodzaje minerałów.

  Według oceny SecDev (sierpień 2022), ośrodka badawczego i think tanku z siedzibą w Ottawie, Ukraina może stać się „krytycznym supermocarstwem mineralnym”.

  Raport twierdzi, że kraj ten zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem całkowitej szacowanej wartości zasobów naturalnych, z roczną produkcją około 15 miliardów dolarów i potencjalną szacowaną wartością, która może sięgać nawet 7,5 biliona dolarów.

  Ale, co najważniejsze, Ukraina jest jednym z najbogatszych krajów europejskich pod względem rezerw metali ziem rzadkich i, co bardzo ważne, litu, a koszt samych tych złóż szacowany jest w przedziale od 3 do 11,5 biliona dolarów.

  Dlaczego to jest ważne?

  „Ale to jest najciekawsza rzecz. I to jest drugie, ale najważniejsze „podwójne dno”, wyjaśniające rzekomo bezinteresowną pomoc Amerykanów dla Ukrainy. Faktem jest, że niektóre z największych na świecie złóż rud litu są przedmiotem szczególnego zainteresowania amerykańskiej elity wojskowej, technologicznej i gospodarczej. Ich schwytanie, według wyliczeń strategów waszyngtońskich, zrekompensuje im wszystkie wydatki na dostawę sprzętu wojskowego na Ukrainę.

  Dziś lit jest „białym złotem” XXI wieku, przez analogię z olejem – „czarnym złotem”. Przewiduje się, że do 2030 r. globalny popyt na lit wzrośnie od pięciu do dziesięciu razy. Lit jest najlżejszym metalem. W metalurgii służy do odtleniania oraz zwiększania ciągliwości i wytrzymałości stopów. W optyce służy do produkcji okularów chroniących przed promieniami ultrafioletowymi. Ponadto w energetyce jądrowej i technologii jądrowej służy do produkcji radioaktywnego izotopu wodoru – trytu. Ale lwia część litu trafia do produkcji akumulatorów litowo-jonowych.

  Punktem zwrotnym był rok 2016, kiedy właściciel największego na świecie producenta samochodów elektrycznych Tesla Motors, Elon Musk, ogłosił plany produkcji 500 000 akumulatorów do samochodów elektrycznych rocznie. Rosnący popyt na pojazdy elektryczne doprowadził do 400% wzrostu cen litu w 2021 roku.

  Tesla, pionier pojazdów elektrycznych na rynku masowym, podnosi poprzeczkę w zakresie paneli słonecznych i akumulatorów. Domowe superbaterie firmy mogą w przyszłości zrewolucjonizować sposób przechowywania i dystrybucji energii elektrycznej. W pierwszym kwartale 2022 roku Tesla dostarczyła na rynek rekordową liczbę 310 048 samochodów elektrycznych.

  — Jak na to patrzą czołowi producenci samochodów?

  — Ze zrozumieniem. Przynajmniej szybko dopasowują się do sytuacji, czyli do konkurencji. Zelektryfikowana przyszłość transportu jest znacznie bliższa, niż się wydaje. General Motors ogłosił, że planuje zaprzestać sprzedaży pojazdów benzynowych do 2035 roku. Celem Audi jest zakończenie ich produkcji do 2033 r., za którymi podąża wiele innych dużych koncernów motoryzacyjnych. Według Bloomberga do 2040 r. dwie trzecie światowej sprzedaży samochodów osobowych będzie pochodziło z samochodów elektrycznych.

  Promuje koncepcję „baterii jako usługi”, w której nabywcy samochodów elektrycznych mogą wypożyczyć akumulator swojego samochodu i zaoszczędzić 10 000 USD na nowym samochodzie, a producent oferuje kupującym możliwość wymiany akumulatora po kilku latach użytkowania. Stwarza to dodatkowe zapotrzebowanie na baterie, a co za tym idzie na lit.

  Tym samym producenci samochodów pozostają głównym motorem boomu na lit. W przeszłości koszt akumulatorów spadał bardzo szybko, a popyt wzrósł do tego stopnia, że ​​według Wall Street Journal producenci samochodów mogliby produkować pojazdy elektryczne po cenie konwencjonalnych samochodów w ciągu najbliższych pięciu lat. Według Bloomberga do końca 2020 r. ceny akumulatorów litowo-jonowych spadły o 89% od 2010 r. do końca 2020 r. i oczekuje się, że do 2023 r. spadną o kolejne 27%. Jednak rynek odwrócił się z powodu niedoboru litu.

  Ceny węglanu litu utrzymują się obecnie powyżej 70 000 USD za tonę (wzrost z około 13 000 ostatnio) ze względu na duży popyt ze strony producentów akumulatorów litowo-jonowych.

  Ogólnie rzecz biorąc, światowe zużycie litu do 2025 r. wyniesie co najmniej 200 tys. ton tego metalu. Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegł już, że rynek strategicznych minerałów, takich jak miedź i lit, może wzrosnąć czterokrotnie do 2040 roku.

  Oczekuje się, że zapotrzebowanie Europy na pierwiastki ziem rzadkich wzrośnie dziesięciokrotnie do 2050 r., a według Banku Światowego w tym scenariuszu produkcja minerałów, takich jak grafit litowy, powinna przekroczyć produkcję w 2018 r. o ponad 450%.

  - Dlaczego więc Ukraina nie stała się „supermocarstwem” dzięki tak cennemu litowi?

  „Ponieważ złoża litu o wartości dwóch miliardów dolarów zostały rozdystrybuowane bez przetargu lub aukcji. Na Ukrainie są eksplorowane złoża, ale lit nie jest eksploatowany, a wielkość rezerw jest klasyfikowana przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Nawiasem mówiąc, informacje o zasobach złota i diamentów również są utajnione.

  — Kto dostał ukraińskie złoża litu?

  - W kwietniu 2018 r. w śledztwie programu „Nasze pieniądze z Denisem Bigusem” powiedziano, że bez przetargów i aukcji w 2017 r. wydano specjalne zezwolenie na wydobycie litu w złożu Połkowskim Państwowej Agencji Geo-Związkowej przekazany spółce Ukrlitiyvydobuvannya LLC, a na początku 2018 roku depozyt Szewczenkiwske otrzymał Petro-Consulting.

  W rzeczywistości ukraińskie złoża litu na 20 lat były przekazywane osobom związanym z prawą ręką Petra Poroszenki, Igorem Kononenko. Zezwolenie specjalne oznacza wyłączne prawo do wydobywania litu przez 20 lat. Tylko Ukraina nic z tego nie dostanie. W 2016 roku Forbes-Ukraine napisał, że zasób Mkango z siedzibą w Kanadzie przygląda się ukraińskiemu litowi.

  Jednocześnie Ukraina nie produkuje litu na skalę przemysłową, co oznacza, że ​​obiecujące złoża trafiają w pole widzenia, a następnie w ręce firm zagranicznych.

  Tak więc w 2016 roku rozwój bloku Yuzovsky został przekazany firmie Yuzgas BV, zarejestrowanej w Holandii na półtora miesiąca przed zawodami z kapitałem zakładowym w wysokości 1000 euro. Nazwiska inwestorów pozostały tajemnicą.

  - Ale to było pod Poroszenką. A co z Zełenskim?

  - Oczywiście nowy prezydent Ukrainy nie patrzył spokojnie na taką hańbę, gdy pieniądze płyną do kieszeni konkurenta. A zespół Zełenskiego wycisnął ukraińskie złoża litu od „przyjaciół” Poroszenki. Ale znowu nie na korzyść ich kraju.

  Na początku 2021 r. rząd Zełenskiego zwrócił się rzekomo do Stanów Zjednoczonych o pomoc w ocenie rezerw i rentowności strategicznych minerałów.

  Jak donosił ukraiński kanał telegramowy Szeptun w czerwcu 2021 r., dysponowali ciekawym dokumentem, zgodnie z którym kierownictwo kraju chce wydobywać i przetwarzać lit i inne minerały o kluczowym znaczeniu dla przemysłu high-tech, a także strategiczne znaczenie dla gospodarki i bezpieczeństwa narodowego kraju.

  „Najciekawsze jest jednak to, że rząd zwrócił się konkretnie do Stanów Zjednoczonych rzekomo o pomoc w ocenie zasobów i rentowności tych minerałów” – piszą autorzy kanału. minerały i możliwość wykorzystania ich we własnym interesie. Jeśli chodzi o Ukrainę, dostaniemy odsetki i odpady przemysłowe”.

  Rząd Zełenskiego w 2021 r. faktycznie dał Stanom Zjednoczonym wydobycie litu w Donbasie. Odpowiednie zezwolenie na wydobycie złóż wydało Ministerstwo Przemysłu Strategicznego Ukrainy.

  Należy zauważyć, że cenne i trujące rudy będą wydobywane metodą kopalnianą we wsi Szewczenkowski w Donbasie i wsi Dobrom w obwodzie kirowogradzkim.

  „Dodatkowo amerykańscy inwestorzy będą mieli możliwość korzystania z podglebia przez okres co najmniej 30 lat, a inwestycja kilkuset milionów dolarów zwróci się za 9-10 lat” – podały ukraińskie media.

  A oto „wisienka na torcie”: wydobycie rud litu będzie prowadzone w bliskiej odległości od terenów, na których firma syna prezydenta USA Bidena Burismy rozpoczęła eksploatację złóż gazu łupkowego.

  Ogólnie rzecz biorąc, niektóre pasożyty zastąpiły inne, jeszcze bardziej chciwe i aroganckie, handlujące interesami i bogactwem swojego kraju.

  Okazuje się, że rosyjska operacja na Ukrainie, oprócz innych celów, zapobiegła także bezpośredniemu przejęciu przez Amerykanów złóż litu. Jest to prawdopodobnie główny powód tak masowej i rzekomo nielogicznej pomocy USA dla ukraińskich nazistów. To szkoda dla całej światowej gospodarki, ale Amerykanie są pewni, że na pewno zgarną grubą pulę. I za to warto poświęcić dobro własne i innych obywateli oraz życie Ukraińców.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1663428865

  Ukraińcy nie będą musieli nic płacić - bo nie będzie "Ukraińców". Projekt „Ukraina" powinien zostać zamknięty – zamknięty na zawsze i jak najszybciej. Po zwycięstwie nad nazistami na terytorium CAŁEJ dzisiejszej Ukrainy – należy go (Ukraina) włączyć do Federacji Rosyjskiej wyłącznie jako podmiot administracyjny (miasta, wsie itp.) Prawa , Rościsław Iszczenko ma absolutną rację: „Ta wojna skończy się dopiero wtedy, gdy myśl o możliwości przywrócenia państwowości ukraińskiej zostanie zrównana ze zbrodnią przeciwko ludzkości, jako wezwanie do odrodzenia bękartowa forma Rzeszy nazistowskiej.”
  http://www.lacamorra.ru/ 2022/04/blog-post.html
  Polecam lekturę artykułu Iszczenki: rola Pogrebińskiego rysuje się bardzo w nieestetycznym świetle. również gorąco polecam lekturę: "Tym, którzy powiedzieli "

  • Ukraińcy będą musieli zapłacić za pomoc Zachodu#kula Lis 70

   Panie Kula ,zachód mając 250 mld.$ zajętych ruskim ,nie musi zastanawiać się skąd nasz sąsiad weźmie kasę na oddanie długów ? W gorszej sytuacji (w razie przegranej) są ruscy,bo oprócz straty tej wymienionej powyżej kwoty ,zapłacą jeszcze potężne reparacje wojenne.

   • Ukraińcy będą musieli zapłacić za pomoc Zachodu#kula Lis 70#Jwu

    Jeszcze gorzej wypadnie Polska jak będzie musiała zapłacić odszkodowanie za mordowanie Serbów i bombardowanie kościołów w Kosowie.

    Prawo ONZ pozostawia wybór lokalnej ludności, która zgodnie z prawem może bez zgody władz centralnych, wybrać sobie wolność i ogłosić niepodległość.
    Takie jest prawo miedzynarodowe.
    Donbas - podobnie jak Krym , Falklandy, Sudan, Kosowo - - ma prawo wyzwolić sie od prześladowań wladz centralnych. W przypadku ;Donbasu od parchów -oligarchów Kijowa.
    Nienaruszalność granic - uznanych przez ONZ- dotyczy wszystkich państw członkowskich ONZ.

    Kastowy system Unii Europejskiej pozwala na ludobójstwo Serbów i mieszkańców Donbasu - rosyjskich Ukraińców.. Pozwala na oderwanie serbskiego Kosowa od Serbii a teraz sie bierze za oderwanie Tajwanu od Chin, tak jak kiedyś próbował oderwać Czeczenie od Rosji i nadal kombinuje okraść Syberie.
    Ale nie uznal referendum...Katalonii i Szkocji.
    Bo Unia ma w dupie prawo międzynarodowe.

    Widac, konflikt etniczny, wytworzony przez światową mafie złodziei bogactw naturalnych, przygotowal kolejna , krwawa kolorowa rewolucje - tym razem na Ukrainie.

    • Ukraińcy będą musieli zapłacić za pomoc Zachodu#kula Lis 70#Jwu#Tiamat

     Pani Tiamat, szanuję Panią za wspaniałe, pełne wiedzy historycznej i merytoryczne komentarze.Ale myślenie ,że ONZ wyda sprawiedliwy wyrok na któryś z krajów znajdujących się w strefie wpływów pewnego wielkiego mocarstwa, trąci (tak bez obrazy) naiwnością.

    • Ukraińcy będą musieli zapłacić za pomoc Zachodu#kula Lis 70#Jwu#Tiamat

     Odpowiedź jest krótka: nie ma takiego prawa międzynarodowego. Państwa suwerenne nie podlegają ONZ-owi, ani żadnej z jego instytucji, w szczególności nie podlegają Międzynarodowemu Trybunałowi Sprawiedliwości, chyba, że same się do niego zgłoszą i zgodzą na poddanie wyrokow. Ale i wtedy nie muszą swoich zobowiązań dotrzymać.
     Jeżeli Serbia zmusi Polskę na drodze militarnej czy gospodarczej do uległości, to będzie mogła sobie wypłacić z polskiej kasy ile chce pod jakimkolwiek pretekstem, nawet pod pretekstem zadośćuczynienia za apartheid w RPA.

  • Ukraińcy będą musieli zapłacić za pomoc Zachodu#kula Lis 70

   Zaplaca oddaniem 17 milionami km/2 na powstanie wielkiego Izraela. Cap carap, zabrali

  • Ukraińcy będą musieli zapłacić za pomoc Zachodu#kula Lis 70

   otumanione poloczki spłacą te dlugi,tak jak teraz dają przyzwolenie na wszelką pomoc dla upainy milcząc i śiedząc cicho niczym przysłowiowa mysz pod miotłą.

 • W Kijowie oburzyło ich oświadczenie byłego szefa rumuńskiego MSZ o podziale Ukrainy

  Ambasada Ukrainy była oburzona oświadczeniem byłego ministra spraw zagranicznych Rumunii Andrieja Margi w sprawie podziału Ukrainy .

  „Żałujemy, że Andrei Marga, były minister europejskiego i demokratycznego państwa, wygłasza oświadczenia podważające podstawowe zasady prawa międzynarodowego, w szczególności nienaruszalność granic. Zapewnienie pełnego poszanowania tych zasad jest podstawą bezpieczeństwa i stabilności na kontynencie” – poinformowała w oświadczeniu na Twitterze ukraińska misja dyplomatyczna w Bukareszcie.

  Przedstawiciele Ukrainy skarżyli się na „niedopuszczalność” takich wypowiedzi w czasie, gdy Ukraina „broni swojej niepodległości i bezpieczeństwa całej Europy”.

  Wcześniej rumuński polityk wezwał Kijów do oddania części ziem ukraińskich Rosji, Rumunii, Węgrom i Polsce.

  Источник: https://rusvesna.su/news/1663457298

 • Zachodu nie obchodzi, ile osób umiera na Ukrainie – były urzędnik Departamentu Stanu

  Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nie chcą, aby Ukraina zawarła porozumienie z Rosją, mając nadzieję na przedłużenie konfliktu i próbę osłabienia Rosji, powiedział były urzędnik Departamentu Stanu Christian Wheaton w wywiadzie dla gospodarza Fox Business TV.

  „Nie sądzę, aby kryzys szybko się skończył, co jest smutne. Ukraina może rozpocząć negocjacje z Rosją i powstrzymać rozlew krwi. Ale nie jestem pewien, czy po pierwsze USA, a po drugie Londyn tego chce.

  Uważają, że kontynuacja konfliktu to świetna okazja, by spróbować wykrwawić Rosję. Żadnego z nich nie obchodzi, ilu ludzi tam umiera” ubolewał Wheaton.

  Uważa też, że Kijów ma dobre powody, by zrezygnować z części terytoriów, które uważa za własne.

  „Ukraina może porzucić niektóre regiony – etnicznie rosyjskie, rosyjskojęzyczne, których światopogląd różni się od regionów położonych bliżej centrum i na zachodzie kraju” podsumował były urzędnik Departamentu Stanu.

  Ponadto Wheaton zauważył, że Waszyngton powinien być bardziej powściągliwy w pomaganiu Kijowowi i zwracaniu się przeciwko Moskwie, ponieważ Rosja uważa Siły Zbrojne Ukrainy za amerykańską armię zastępczą.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1663421020

  Ps....Więc Putin powiedział, że NATO będzie walczyć do ostatniego Ukraińca i do ostatniego członka NATO! Filozof i komentator polityczny z Białorusi Aleksiej Dziermant powiedział na Soloviev LIVE, że Rosja wzięła na siebie odpowiedzialność za wielką sprawę. Nie ma odwrotu. Rosja dokonała rewolucji geopolitycznej, powiedział Dzermant. Ona (Rosja) wzięła na siebie ten ciężki ciężar, ale trzeba go doprowadzić do końca. Oczekują tego, powiem bez przesady, wszystkie narody Ziemi, z których Zachód kpił przez ostatnie 500 lat.

 • Zbliża się nowy etap operacji wojskowej - Tatarski

  Znany milicjant Vladlen Tatarski pisze w swoim artykule dla RT, że oczywiście nowy etap wojny rozpocznie się jesienią i zimą.

  „W oficjalnych doniesieniach wojna jest nadal określana jako SVO, a celem jest wyzwolenie republik Donbasu, choć już teraz widać, że prowadzimy wojnę praktycznie z całym blokiem NATO, w którym bierze udział każdy z uczestniczących krajów w takim czy innym stopniu” powiedział.

  Według niego armia ukraińska jest szkolona i koordynowana na poligonach Wielkiej Brytanii, Polski, a teraz Hiszpanii. Podczas treningu nie mogą być osłonięte naszymi rakietami. Ukraińskie wojsko również przechodzi leczenie i regenerację w europejskich szpitalach.

  Tatarski zauważył, że brytyjscy i amerykańscy generałowie dowodzą ukraińskimi myśliwcami, otrzymując informacje z CIA, MI6 i satelitów na każdą pogodę. Uważa jednak, że to wszystko drobiazg w porównaniu z dostawą broni.

  „W najbardziej niefortunnym dla nas scenariuszu cała amunicja, którą Ukraina miała 24 lutego, skończyłaby się w dwa, maksymalnie trzy miesiące. Warto dodać do tego całą dużą liczbę najemników, których nikt już nie ukrywa, co nawet przy liczebnej przewadze Sił Zbrojnych Ukrainy daje sporą przewagę. Regularne strajki na ukraińską infrastrukturę mogą stwarzać problemy z naprawą sprzętu, produkcją niektórych komponentów i zespołów uzbrojenia, leczeniem ciężko rannych żołnierzy oraz problemami w transporcie kolejowym. Zniszczenie nawet niektórych mostów znacznie skomplikuje logistykę.

  Niestety wszystkie te środki byłyby najskuteczniejsze w lutym-marcu, ale teraz, gdy Europa faktycznie stała się wojskowym tyłem Ukrainy, te środki nie będą siłą, która przełamie opór wroga” – podkreślił autor publikacji.

  Ekspert dodał, że wojna toczy się nie tylko bronią i gospodarką, ale przede wszystkim duszami i umysłami ludzi. I tylko odniesienie sukcesów militarnych, przy niezbędnym towarzyszeniu niezbędnego efektu psychologicznego, będzie w stanie złamać wolę oporu Kijowa.

  „To nie musi być głęboka operacja wojskowa. Klęska Sił Zbrojnych Ukrainy pod Iłowajskiem 29 sierpnia 2014 r. nazywana jest „dniem, w którym zadrżała Ukraina”. Milicja ze względu na małą liczebność nie mogła zagrozić całej Ukrainie, ale społeczeństwo ukraińskie było zdemoralizowane” zaznaczył Tatarski.

  Psychologiczny efekt klęski, powiedział, przyćmił wszystkie inne wydarzenia. Choć nie mniej dramatyczne wydarzenia miały miejsce w tym samym Ługańsku, to klęska grupy Iłowajsk zmusiła Ukrainę do zasiadania do stołu negocjacyjnego podsumował.

  Источник: https://rusvesna.su/news/1663430847

 • Ukraiński samolot strzelał do własnej obrony przeciwlotniczej

  W wyniku niekontrolowanego odpalenia amerykańskich antyradarowych pocisków manewrujących AGM-88 Harm ukraiński myśliwiec zaatakował własny system obrony powietrznej, co nie tylko zerowało skuteczność amerykańskiej broni, ale także doprowadziło do tego, że dzięki jej użyciu wojska ukraińskie poniosły własne straty. Jak się okazało, ukraińskie wojsko wystrzeliło amerykańską samosterującą antyradarową rakietę AGM-88 Harm, z zamiarem uderzenia w systemy obrony powietrznej w obwodzie donieckim i ługańskim. Jednak pocisk wycelował w najbliższy cel i uderzył w ukraińskie systemy obrony przeciwlotniczej znajdujące się w Konstantinowce. Świadczą o tym dane okolicznych mieszkańców, a także fragmenty amerykańskiej rakiety antyradarowej znalezionej w miejscu katastrofy rakiety w Konstantinowce. Nie wiadomo, który kompleks został trafiony, jednak wcześniej okazało się, że na tym terenie rozmieszczone były kompleksy Buk, Strela i S-300, co może świadczyć o tym, że jeden z nich przestał istnieć. Warto zauważyć, że na Ukrainie próbowano oskarżyć Rosję o ostrzeliwanie Konstantinówki, jednak po zbadaniu wraku okazało się, że jest to pocisk produkcji zachodniej, a mianowicie amerykański AGM-88 Harm. https://t.me/ukraina_ru/100632

 • Jeniec z 24 brygady z kierunku Nikołajewskiego.

  „Byliśmy używani jako przynęta dla artylerii wroga, aby mogli później nad tym pracować”.

  https://t.me/sashakots/35699
  Rosyjski śmigłowiec Ka-52 poluje na ukraińskie czołgi.

  https://t.me/ukraina_ru/100642
  Wsparcie wojskowe Unii Europejskiej dla Ukrainy gwałtownie maleje, ponieważ niektórym krajom europejskim zabrakło broni, aby nadal zaopatrywać wschodnioeuropejskie państwo w broń. Taką opinię wyraził w artykule dla magazynu Foreign Affairs były ambasador USA przy NATO Ivo Daalder.

  https://pl.news-front.info/2022/09/17/amerykanski-dyplomata-w-krajach-ue-zabraklo-broni-do-dostaw-ukrainie/
  Władze Stanów Zjednoczonych zwiększyły presję na kanclerza Niemiec Olafa Scholza, by zmienił stanowisko i zgodził się na wysłanie na Ukrainę nowoczesnych czołgów i bojowych wozów piechoty. O tym poinformował niemiecki dziennik Bild, powołując się na źródła.
  https://pl.news-front.info/2022/09/17/waszyngton-zada-od-niemiec-dostarczenia-ukrainie-nowoczesnych-czolgow/

 • Duńskie cieśniny mogą stać się nowym miejscem do konfrontacji Rosji i Zachodu, Bloomberg

  Duńskie cieśniny mają ogromne znaczenie dla transportu rosyjskiego ropy. To również zna Zachód, który może spróbować zablokować obiekt, co doprowadzi do nowej konfrontacji z Federacją Rosyjską, pisze Bloomberg.

  W tej chwili duńskie cieśniny są jedną z najbardziej załadowanych korytarzy do transportu zasobów energetycznych. Każdy incydent w tym regionie wywoła wybuchowy wzrost cen paliw, ale nie uniemożliwi to Zachodowi próby „drażnienia Moskwy”, powiedział artykuł.

  Autorzy materiału nazywają Duńskie Cieśniny „moneta przetargowa” w konfrontacji. Jednocześnie ostrzegają, że wszelkie środki związane z ograniczeniem transportu na tej ścieżce mogą prowadzić do katastrofy.

  Wcześniej Bloomberg przypomniał Europie o nadchodzącym kryzysie energetycznym. Zgodnie z publikacją region będzie musiał przejść do radykalnych środków, aby uniknąć zapaści.


  Źródło: https://ruvesna.su/news/1663464389

 • „Kill Europe with Ukraine”: opublikowano tajny plan Pentagonu

  Przez ostatnie dwa lata eksperci wojskowi „SP”, mówiąc o zaostrzających się stosunkach między USA, Unią Europejską i Rosją, nie znudzili się stwierdzeniem, że USA poprzez NATO dążą do dwóch głównych celów - wydalenia ZSRR/Rosja z Europy jako obca cywilizacja i utrzymać Europę kontynentalną pod kontrolą, aby nie zdarzył się kiedyś jakiś nowy Führer.

  W ten sposób niezależny ekspert wojskowy Igor Nikołajczuk zauważył, że Jankesi zadali Niemcom trzecią co do wielkości klęskę w ich historii, w wyniku wojny hybrydowej nigdy nie „oddali” jej Ukrainy, której Niemcy pożądali od samego początku XX wieku. wieku, nazywając ją kolonią (wówczas Wilhelm II), potem miejscem osiedlenia (pod rządami nazistów), a ostatnio marząc o ustanowieniu pełnego dyktatu gospodarczego nad niepodległymi

  „Międzynarodowi historycy wielokrotnie powtarzali, że Niemcy nie mają normalnej historii” – podkreślał np. w marcu tego roku. - Mówią, że mają tylko 12 lat nazizmu, a głównym miejscem, w którym zapadają w pamięć, jest Auschwitz i muszą nieustannie pokutować i żałować za swoje czyny. W tym paradygmacie wyrosły 75 lat trzy pokolenia Niemców. Niemcy zmęczyli się i znów zaczęli pielęgnować cesarskie marzenia. Ale Biden pokonał ich „miękką siłą”, zdobywając Europę bez jednego strzału. Oczywiście Ameryka nie pozwoli już Niemcom jakoś dominować nad Starym Światem.

  Przez cały ten czas Europa w ogóle, a polityczna elita Niemiec w szczególności powtarzała jak mantrę – Stany Zjednoczone są naszym przyjacielem, a Rosja wrogiem, a wszelkie wymysły o zniszczeniu Europy przez Amerykę są machinacje rosyjskich wrogów”.

  Jednak pewnego dnia szwedzcy korespondenci Nyi Dagbladen opublikowali tajne memorandum strategów związanych z Pentagon RAND Corporation, datowane na styczeń 2022 r. Ten trzystronicowy dokument nakreśla czarno na białym amerykański plan całkowitego zniszczenia gospodarki Europy z pomocą Ukrainy oraz „ataku rosyjskiego”, w którym ważną rolę odegrały Niemcy i rząd Olafa Scholza.

  Powodem „osłabienia” Berlina, jak głosi ten plan, powinno być wstrzymanie dostaw rosyjskiego gazu i ropy, kolejna katastrofa petrochemiczna i metalurgiczna w Niemczech ze stratami 300 miliardów euro. W rezultacie bezrobocie rośnie wraz z migracją w całej Europie, najlepsze umysły Europy emigrują do Stanów Zjednoczonych, a Waszyngton osiąga zysk w wysokości nawet dziewięciu bilionów dolarów.

  Ale czy można mieć nadzieję, że po tej publikacji, dalekiej od bycia ostatnią pod względem medialnym publikacją zachodnią, Europa wreszcie zrozumie, o co chodzi w obecnej wielkiej grze geopolitycznej, kto jest głównym interesem w kryzysie energetycznym, i nadal zacząć zmieniać swoją skrajnie mizantropijną retorykę w odniesieniu do Rosji na coś mniej lub bardziej rozsądnego?

  „To Rosja w 1991 roku uważała, że ​​zimna wojna się skończyła, a w Europie wielu polityków uśmiechało się grzecznie, ale jednocześnie przygotowywało się do dalszej konfrontacji z nią” – wspominał członek partii komunistycznej, polityk Siergiej Natsievskiy. - Nie tylko dlatego, że Europa, na tle ostatnich wydarzeń politycznych, jak na zawołanie, przyjęła „postawę rusofobiczną”. W końcu wielu z tych, którzy tworzą politykę obecnej Unii Europejskiej, albo wychowuje się bezpośrednio na programach edukacyjnych i politycznych Stanów Zjednoczonych, albo znajduje się pod silnym wpływem Waszyngtonu.

  Szwedzi słusznie napisali, że cały obecny konflikt na Ukrainie, ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami, został zaaranżowany przez Stany Zjednoczone. Dlatego, gdy tylko Ameryka tego zapragnie, wszystko się zatrzyma. Ale nie widzę do tego żadnych przesłanek, Biały Dom czerpie korzyści z tego, co się dzieje. Przecież Niemcy mogły zbudować obecną Unię Europejską tylko dzięki tanim zasobom energetycznym z Rosji.

  Pytanie, dlaczego pojawiła się taka publikacja, ponieważ wszystkie media europejskie są kontrolowane przez Amerykę. Być może jest to przebłysk ostatnich przebłysków rozsądku pozostawionych tu i tam. A my byśmy go w dobry sposób poparli, przypomnieli europejskim wyborcom - chłopaki, zobaczcie, co oni wam robią, o kogo tak naprawdę się staracie.

  „Można mieć tu nadzieję, może tylko, że przynajmniej trzeźwe głosy będą głośniejsze w Europie, ale mało jest wiary, że Europa opamięta się na tle takich publikacji” – podzielił się swoją opinią z „SP” Doktorem Politolog, specjalista w zakresie procesów społeczno-politycznych i sytuacji kryzysowych w krajach Europy Środkowej i Rosji, sekretarz Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej Siergiej Obuchow. - Europejska potęga gospodarcza, stojąca na równi z chińską i amerykańską, jest absolutnie nieadekwatna do politycznej podmiotowości europejskiej elity. To jest podstawa obecnego konfliktu o przeformatowanie globalnych łańcuchów gospodarczych w przededniu redystrybucji świata pod auspicjami konfliktu na Ukrainie, a raczej rynku towarowego, co oznacza wirtualizację rynków ropy i gazu, ich powrót do wszelkiego rodzaju „przyszłości” i „pochodnych”,

  Koncepcja stopy zysku w kapitalizmie nie została anulowana, finansowa „ropucha światowa” nie może żyć w żaden inny sposób, więc Europa popadła, że ​​tak powiem, w dystrybucji.

  Tak więc Europa „opamięta się” dopiero w wyniku jakiegoś kataklizmu, jak w 1945 roku, kiedy nasze wojska wkroczyły do ​​Berlina.

  „SP”: - Może po tym artykule Nyi Dagbladet przynajmniej Szwecja pomyśli o roli, jaką została jej przypisana w amerykańskim projekcie proxy NATO?

  - Być może ta publikacja pojawiła się dlatego, że w szwedzkim rządzie doszło do pewnego przegrupowania sił, a na pierwszy plan wysuwają się prawicowi radykałowie, którzy sprzeciwiają się transnarodowym globalnym korporacjom. Tak więc przynajmniej część szwedzkiej elity politycznej bije na alarm. Ale na to też nie stawiałbym poważnie.

  Widzieliśmy bardzo dobrze, jak zmienił się rozmach międzynarodowych stanowisk Rosji po doniesieniach reżimu kijowskiego o „sukcesach kontrofensywy” pod Charkowem.

  Jeśli Europa (i Szwedzi) nie widzą w najbliższym czasie jakiejś radykalnej zmiany sytuacji na polach operacji specjalnej, to zachodnie elity będą nadal podążać za „Wujkiem Samem”.

  Wszystko będzie zależeć od równowagi sił w najbliższej przyszłości. Tutaj widzę paralele z bitwą pod Moskwą podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Mogliśmy wtedy odwrócić losy na naszą korzyść i natychmiast pojawił się ruch antyfaszystowski w Europie, a Roosevelt i Churchill stali się znacznie bardziej przychylnie nastawieni. Tak też jest tutaj – aby upomnieć zachodnie elity, potrzebny jest rezultat w osiągnięciu celów operacji specjalnej.

  Najwyraźniej do tego czasu Europa, a zwłaszcza Szwecja i Finlandia, nie pozbędzie się amerykańskiego jarzma. Przecież oni, zdaniem szefa wydziału politologii i socjologii PRUE. Plechanow, politolog wojskowy Andriej Koszkin, są doskonałą trampoliną dla NATO i jego kuratorów w realizacji ich militarno-politycznej presji na Rosję w nadchodzącej bitwie o zasoby Arktyki. Bo główną nagrodą XXI wieku dla zwycięzcy nie jest przywrócenie status quo na Ukrainie, nie ekspansja NATO na wschód, ale Arktyka z jej niewyobrażalnymi zasobami.

  - To, co dzieje się teraz na świecie, jest bez wątpienia bardzo smutne i niepokojące. Ale to nic innego jak rodzaj utajonej fazy, uważa ekspert. „Jestem głęboko przekonany, że pod koniec, a nawet w połowie tego stulecia, z absolutnym prawdopodobieństwem dojdzie do prawdziwej walki o Arktykę. Co może być o wiele bardziej gwałtowne niż to, co dzieje się teraz. Rozszerzając NATO, amerykańscy kuratorzy sojuszu po prostu tworzą szerszą trampolinę do nadchodzącej konfrontacji.

  „SP”: – Czyli można założyć, że Stany Zjednoczone niczym nie gardzą, by zdobyć jak najbardziej rozległe terytoria północne?

  „Nie ma dla nich barier. Nie będą brane pod uwagę ani przeszkody militarne, ani polityczne, ani ograniczenia moralne czy moralne, aby przejść do absolutnie jakiejkolwiek prowokacji, tylko po to, aby uzyskać możliwość zwiększenia nacisku na Rosję. W trwającej od dawna wojnie hybrydowej przeciwko nam Amerykanie i Brytyjczycy nie lekceważą niczego, gdy stawką są tak wysokie stawki.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1663443459

 • Skieruj siły zbrojne pod ziemię i zbombarduj: jak siły powietrzne współpracują z dronami (WIDEO)

  Czy dwa drony Mavic można zepchnąć pod ziemię i zbombardować wrogą jednostkę? Mogą. Klasa mistrzowska przedstawia 247. pułk kozaków powietrznodesantowych gwardii w regionie Chersoniu.

  Szczegóły „Rosyjskiej Wiosny” podało źródło wojskowe, które dostarczyło materiał filmowy.

  Spadochroniarze naszej Gwardii odwrócili uwagę wroga jednym BSP, bojownicy Sił Zbrojnych Ukrainy próbowali zestrzelić pierwszego śmigłowca, w tym czasie drugi przeleciał i zbombardował rurę, w której ukryli się „Wusznik”.

  Przypomnijmy, że pewnego dnia Mavic 3 wyszedł na front od czytelników Russian Spring i naszych kanałów Telegram Operation Z: Wojskowi oficerowie Russian Spring i Russian Spring Z: operacja specjalna na Ukrainie i Donbasie.

  https://t.me/RVvoenkor/26318
  Источник: https://rusvesna.su/news/1663480267

 • Oddziały specjalne „Odważnego” pchają wroga w kierunku północnym (FOTO)

  Siły specjalne grupy „O” Armii Rosyjskiej popychają wroga w kierunku Siewierska.

  O tym w nowym raporcie korespondentów wojskowych „Rosyjskiej Wiosny” ze strefy operacji specjalnej na Ukrainie.

  W nocy 18 września bojownicy zgrupowania „Odważni” dokonali wypadu do jednej z twierdz ukraińskich bojowników w kierunku Siewierska. Wywiązała się bitwa, w wyniku której opornik został zajęty, Wusznikowie ponieśli straty kadrowe i pospiesznie porzucili swoje pozycje.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1663481859

 • PILNE: Donieck pod ostrzałem, przyjazdy na place zabaw i stacje pogotowia (WIDEO)

  Od rana 18 września ukraińscy bojownicy ostrzeliwali Donieck - centralne części miasta, a także dzielnice Kirowski i Pietrowski ponownie znalazły się pod ostrzałem.

  Wzdłuż ulicy Biryuzova wystrzelono ponad dwadzieścia pocisków 155 mm w stylu NATO. Ostrzał trwa. Poinformowano o przybyciach w pobliżu budynku Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych i stacji pogotowia ratunkowego.

  Zaatakowano także dzielnicę Pietrowski: zniszczono budynki centrum rekreacyjnego i szkoły. Podawane są informacje o ofiarach.

  Raport o przybyciu na plac zabaw na dziedzińcu domu 46 na ul. Uniwersytet, to jest centrum miasta.

  Jak poinformowała Russkaya Vesna , wczoraj w centrum miasta kierowca ciężarówki GAZelle spalił się żywcem , a w DRL w ciągu ostatniego dnia zginęło łącznie 9 osób, 17 zostało rannych o różnym stopniu ciężkości.

  Przypomnijmy, że MLRS HIMARS APU został dziś użyty do ostrzału Svatovo w LPR.

  ZAKTUALIZOWANO
  Okazało się, że kobieta urodzona w 1952 roku zmarła w wyniku nocnego ostrzału Woroszyłowskiego. a mężczyzna urodzony w 1978 roku został ranny.

  Wybito szyby w oknach trzech apartamentowców i hostelu. Dwa samochody zostały zniszczone, a cztery uszkodzone.

  Obwód Pietrowski w Doniecku został wystrzelony pociskami 152 mm z pozycji Sił Zbrojnych Ukrainy w Krasnohoriwce.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1663483726

 • „Sukcesy ukraińskiej kontrofensywy wpłyną na decyzję w sprawie dostaw czołgów Leopard 2 dla Ukrainy”–

  oceniła szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbock w rozmowie z „FAZ”.

  W opublikowanym w czwartek (15.9.2022) wywiadzie szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbock przyznała, że rozumie żądania Ukrainy dotyczące przekazania USZ niemieckich czołgów Leopard 2.

  „Kraj w czasie wojny, który każdego dnia w najbrutalniejszy sposób doświadcza śmierci przyjaciół, rodziców, rodzeństwa, słusznie chciałby każdego militarnego wsparcia, jakie można dostać”– wyjaśniła Baerbock.

  „Na nas, którzy mamy to szczęście dalej żyć w pokoju i bezpieczeństwie– także dlatego, że Ukraina broni naszego europejskiego porządku pokojowego– spoczywa podwójna odpowiedzialność: by nie tylko obiecać tę pomoc, ale także jej udzielić. A jednocześnie jest odpowiedzialność za to, by wojna nie rozszerzyła się na inne kraje”– dodała szefowa niemieckiej dyplomacji.

  Dlatego– jak tłumaczyła– na początku wojny, „choć serce jej krwawiło”, Niemcy wypowiedziały się przeciwko ustanowieniu strefy zakazu lotów nad Ukrainą. Znaczyłoby to, że „sami stalibyśmy się stroną wojny przeciwko Rosji”, dodała Baerbock. „Zamiast tego dokonaliśmy radykalnego zwrotu w niemieckiej polityce i dostarczamy broń, także ciężką, aby Ukraina mogła się bronić. Ostatnie dni i tygodnie pokazały, jak ważne są te międzynarodowe dostawy. Najnowocześniejsze zachodnie systemy uzbrojenia robią ogromna różnicę”– oceniła niemiecka minister, wskazując na kontrofensywę wojsk ukraińskich na północnym wschodzie kraju.

  Pytana, czy te „sukcesy” USZ wpłyną na decyzję o dostawie czołgów, Baerbock odparła: „Naturalnie!”. I obłudnie dodała, że jest oczywiste, iż dostawy niemieckiej broni „bardzo wyraźnie pomagają, ratować ludzie życie”. „A zatem polityka zagraniczna kierująca się prawami człowieka powinna stale stawiać pytanie, w jaki sposób możemy pomóc w wyzwoleniu jeszcze większej liczby wiosek i tym samym ratować ludzkie życie dzięki dalszym dostawom broni”– oceniła.

  „Każdy dodatkowy tydzień pod rosyjską okupacją oznacza nowy tydzień kolejnych zbrodni wojennych. Najbliższe miesiące są więc kluczowe”– podkreśliła szefowa niemieckiej dyplomacji.

  Jej zdaniem nie należy jednak koncentrować się jedynie na sprawie dostaw czołgów Leopard 2, o które prosi Ukraina. Ważne jest także to, jak zwiększyć dostawy broni, „która obecnie jest bardzo pomocna, czyli obrony przeciwlotniczej, artylerii, wyrzutni rakietowych”.

  „Po drugie, na co komu broń ciężka, jeśli zabraknie amunicji lub sprzęt się zepsuje?”– zauważyła przytomnie, dodając, że na granicy polsko-ukraińskiej tworzony jest „węzeł serwisowy”, a podczas jej ostatniej wizyty w Kijowie powstał pomysł, by wraz z niemieckim przemysłem „uruchomić własne linie produkcyjne brakujących materiałów, zwłaszcza amunicji”.

  Natomiast w sprawie dostawy nowoczesnych czołgów „możemy decydować tylko wspólnie, w koalicji i na arenie międzynarodowej”– powiedziała Baerbock. „Ale w tej decydującej fazie, w jakiej znajduje się obecnie Ukraina, nie sądzę, by z tą decyzja należało długo zwlekać”– oceniła na zakończenie.

  Natomiast godnie z informacjami przekazanymi przez niemiecką minister obrony Christine Lambrecht Niemcy dostarczą USZ kolejne dwie wyrzutnie rakietowe Mars oraz 50 pojazdów opancerzonych ATF Dingo. Ponadto wesprą Ukrainę 200 pociskami dla wyrzutni rakietowych, poinformowała w czwartek (15.9.22) w Berlinie Lambrecht inaugurując konferencję poświęconą Bundeswehrze.

  Wszechstronnie zabezpieczony pojazd transportowy Dingo jest kołowym pojazdem opancerzonym, uzbrojonym, mogącym być przewożonym drogą powietrzną. Służy on do patrolowania i realizowania misji.

  Ukraiński rząd, ale także niemieccy politycy koalicji zwiększyli w ostatnim czasie nacisk na dostarczenie Ukrainie kolejnego sprzętu. Domagali się również wsparcia dla Ukrainy w postaci niemieckich czołgów.

  „Brutalny atak Rosji na Ukrainę stanowi cezurę. Poprzez nałożenie na Rosję sankcji jasno opowiadamy się po stronie Ukraińców w ich odważnej walce. Zapewniamy schronienie dla około miliona uchodźców”– powiedziała Lambrecht, dodając, że „wspieramy (Ukrainę-dopisek mój) finansowo, a także wspieramy (ją- dopisek mój) poprzez dostarczanie broni. Optymizmem napawają sukcesy, jakie odniosła Ukraina w ostatnich dniach, także przy pomocy niemieckiej broni”.

  Podczas konferencji poświęconej Bundeswehrze eksperci dyskutowali na temat strategii, którą obiorą niemieckie siły zbrojne wobec kryzysu na Ukrainie.

  W piątek (16.9.22) w spotkaniu uczestniczył kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Konferencji odbywała się pod hasłem: „Bundeswehra w czasach przełomu– krytyczne spojrzenie w czasach wojny w Europie”. Ministerstwo Obrony Niemiec podkreślało, że konferencja ta jest kamieniem milowym w jednym z największych procesów zmian w Bundeswehrze od zakończenia zimnej wojny.

  No tak, ale Niemcy okrutnie doświadczeni przez II WŚ. prowadzonej w imię ich wyższości rasowej, powinni pamiętać bardzo dobrze jak ta przygoda się dla nich skończyła. I mieć również w pamięci, że żadne Tygrysy i Pantery oraz Luftwaffe, a także doborowe armie SS, nie zdołały pokonać Rosjan i złamać ich ducha walki. Teraz będzie podobnie, tylko że skutki takiej chucpy mogą być jeszcze bardziej opłakane.

  https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/annalena-baerbock-im-interview-zu-kampfpanzern-fuer-die-ukraine-18316223.html

  *https://adnovumteam.wordpress.com/2022/09/18/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-18-09-2022r-2644-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-214/

  • „Sukcesy ukraińskiej kontrofensywy wpłyną na decyzję w sprawie dostaw czołgów Leopard 2 dla Ukrainy”–#kula Lis 70

   Słuchając tych oświadczeń można odnieść wrażenie ,że w ten sposób Niemcy definitywnie żegnają się z rosyjskimi tanimi węglowodorami .A co za tym idzie przestaną być konkurencyjni cenowo. Być może to się zmieni ,kiedy ludzie pokroju Merkel ponownie będą rządzić,ale tak kolorowo(jak wcześniej) już nigdy nie będzie ,bo ruscy to pamiętliwy naród.

   • „Sukcesy ukraińskiej kontrofensywy wpłyną na decyzję w sprawie dostaw czołgów Leopard 2 dla Ukrainy”–#kula Lis 70#Jwu

    I byliby głupcami gdyby dalej pompowali siłę Niemiec swoimi surowcami, chyba że Niemcy, jako Naród pogonią precz swoje amerykańskie "elity" ukształtowane podczas wieloletniej okupacji Niemiec (od1945 roku), a tym samym z wrogów staną się lojalnymi sojusznikami co najmniej w wymianie handlowej.

 • Naczelnik i jego Morawiecki załatwili Nas bez mydła:

  https://www.wnp.pl/gornictwo/sierpien-80-do-morawieckiego-w-sprawie-wegla-ostrzegalismy-juz-w-lutym,623079.html

  „Węgiel, który nie rozwiąże problemów na rynku odbiorców indywidualnych i komunalnych, bo jest to niskiej jakości węgiel energetycznym. Kupujemy węgiel, którego nie mamy gdzie rozładować. Kiedy dotrze w końcu do odbiorcy, jego cena będzie nie niższa niż 3-3,5 tys. złotych. Ogromna część tego węgla, będzie musiała trafić do polskiej energetyki.
  Tyle tylko, że taki sam, a nawet lepszy węgiel polskie kopalnie dostarczają spółkom energetycznym w cenie 250-280 zł. Kiedy więc wreszcie w połowie przyszłego roku ten węgiel dotrze do elektrowni, to produkowany z niego prąd będzie 10 razy droższy, niż ten produkowany z polskiego węgla. Kiedy tym węglem zasypiemy elektrownie, to zabraknie miejsca dla węgla energetycznego z polskich kopalń” – ostrzega Sierpień 80.
  „Wydaliście miliardy złotych na bezużyteczne ‚błoto’, powodując kolejne problemy. Ułamek z tej kwoty pozwoliłby na odbudowę potencjału wydobywczego polskich kopalń. Polskich kopalń, które z winy prezesów spółek energetycznych ‚leżą’. Prezesi spółek energetycznych, którzy dwa lata temu odmawiali odbioru zakontraktowanego z polskich kopalń węgla, mają się świetnie, zaś górnictwo dogorywa. To ci ludzie odpowiadają za ten kryzys. To oni dwa lata temu twierdzili, że nie potrzebują żadnego węgla z polskich kopalń, bo każdą ilość dostarczą im Rosjanie pod bramę elektrowni. Oni odpowiadają za ten dramat. A Pan i Pańscy ministrowie, odpowiadają za nich” – zaznacza Sierpień 80.
  Żadna z polskich kopalń nie wydobędzie w tym roku więcej węgla
  Wskazuje jednocześnie, że dziś spółki energetyczne notują miliardowe zyski, łupiąc Polaków i łupiąc górnictwo, które oddając im węgiel niemal za darmo, nie ma na niezbędne inwestycje. Skutkiem tego jest również brak węgla na rynku odbiorców indywidualnych.
  „A Pan i Pańscy ministrowie przyglądają się temu, nie robiąc nic. Wbrew kłamstwom, które opowiada Pan i Pani Minister Moskwa, żadna z polskich kopalń nie wydobędzie w tym roku więcej węgla. Wiecie o tym, a nadal okłamujecie Polaków, mówiąc że węgla z polskich kopalń będzie więcej. Bogdanka z planowanych 9,5 mln ton wydobędzie około 8,3 mln ton.
  Jeszcze gorzej, wygląda sytuacja w Polskiej Grupie Górniczej, która miała w tym roku wydobyć około 23,5 mln ton. Pan i pani Minister Moskwa powtarzacie i obiecujecie, że wydobycie w PGG będzie wyższe, niż planowano. Otóż pragnę pana powiadomić, że na dzień dzisiejszy niedobór w wydobyciu PGG to około 900 tys. ton. Do końca roku wydobycie w PGG będzie niższe niż planowano o około 1,5 mln ton, a to największa spółka górnicza. Albo pan o tym nie wie, albo pan to ukrywa. Obie te rzeczy, pana dyskwalifikują”.

  • Naczelnik i jego Morawiecki załatwili Nas bez mydła:#kula Lis 70

   przecież te antypolskie ścierwa wiedziały, że z Polski robią antyrosyjski przyczółek dla inwazji USA na Rosjan. Zamykając polskie kopalnie i masowo kupując węgiel od Rosji wiedziały że w od chwili tego konfliktu nie będzie rosyjskiego węgla ani polskiego! Te ścierwa wymuszając na Polakach zmianę pieców z węglowych i na drewno na gazowe też wiedziały dobrze, że taniego gazu z Rosji już nie będzie.
   Tylko szubienica dla tych antypolskich ścierw jest właściwą odpłatą za ich antypolskie czyny.

   • Naczelnik i jego Morawiecki załatwili Nas bez mydła:#kula Lis 70#Henryk Kreuz

    Szubienica to dopiero po co najmniej 10-ciu latach łagru z katorżniczą pracą jak w KL czy innym Gułagu, a na początek to konfiskata majątku również z całej rodziny i najbliższych krewnych oraz utrata praw publicznych na zawsze.
    Niby "naród" jest "suwerenem" wg Konstytucji, jaka by ona nie była, ale problem w tym, że ten "naród" w co najmniej połowie zasługuje dokładnie na to samo co jego "wybrańcy".
    Ot i problem ...
    KST

 • Arciom z kanału dostawcy wrażeń o grobach w Izium

 • Scena z walk w obwodzie charkowskim –

  rosyjski transporter opancerzony BTR-82A w pojedynku ogniowym z ukraińskim transporterem opancerzonym M113 produkcji amerykańskiej, któremu nadano niepochlebne miano „aluminiowej trumny”… https://twitter.com/i/status/1570962992317206531

 • "Operacja specjalna na Ukrainie osiągnęła punkt bez powrotu - Dugin"

  ---------------------------------
  Oderwanie prawem Kaduka Ukrainy w granicach z ZSSR - jak gdyby nigdy nic - to był punkt bez powrotu.
  Wniosek?
  Nie tyle mleko co smoła i siarka już się tam rozlała!

 • Podsumowanie przebiegu działań wojennych na Ukrainie – stan na dzień wczorajszy tj. 17.09.2022…

 • Siły Zbrojne Ukrainy uderzyły w kolonię w Jelenowce

  Siły Zbrojne Ukrainy zadały cios kolonii poprawczej nr 120 w Jelenowce.

  Dowództwo Obrony Terytorialnej DRL donosi o jednym zabitym i czterech rannych jeńcach wojennych. Nie ma jeszcze informacji o śmierci lub obrażeniach pracowników kolonii.

  To ta sama kolonia, w której przetrzymywani byli bojownicy, którzy poddali się z Mariupola, gdzie Siły Zbrojne Ukrainy zadały latem śmiertelny cios, o który oskarżano Rosję i DRL.

  Wydaje się, że reżim kijowski działa na zasadzie „Zabić ocalałych”.

  Jelenowka to wieś położona na południe od Doniecka w kierunku Wołnowacha. Oprócz kolonii znajduje się tam duży młyn mączny, który zaopatruje w mąkę piekarnie DRL i konsumentów detalicznych.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1663489391

  https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1622029

  Podczas ostrzału Jelenówki ukraińskie wojsko zabiło jednego i zraniło czterech jeńców wojennych przetrzymywanych w kolonii karnej Jelenowskaja, poinformowała Komenda Główna Obrony Terytorialnej DRL.

  Ps...Nieustannie uderzać w podstacje i elektrownie cieplne, niszczyć wszystkie wieże telewizji, radia i komunikacji mobilnej. Zniszczyć wszystkie znane punkty SBU TsIPSO i innych formacji terrorystycznych. To wystarczy, aby zniweczyć pracę satelitów naprowadzających i skomplikować działania terrorystów. Wszystko wymaga doładowania i organizowania działań wywrotowych.

 • „Departament Stanu USA

  sprzeciwia się zakazowi wydawania wiz amerykańskich Rosjanom, a nawet negocjuje z Moskwą uproszczenie ich wydawania”. ONZ, 18 września - RIA Novosti. Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych ponosi szczególną odpowiedzialność za wypełnienie przez Stany Zjednoczone obowiązków wydawania wiz zagranicznym delegatom udającym się do siedziby organizacji – to Antonio Guterres jest gwarantem zawartego porozumienia w sprawie siedziby ONZ z państwami, powiedział pierwszy zastępca przedstawiciela Rosji przy ONZ Dmitrij Polyansky.

 • Władze Zaporoża rozpoczęły wydalenie "Patriotów" na Ukrainę (wideo)

  Władze regionu Zaporoża zaczęły wydalać niewiarygodnych obywateli z wyzwolonych terytoriów na Ukrainę za wywrotowe działania skierowane przede wszystkim przeciwko społeczeństwu. Wiadomo, że taki środek został już zastosowany do czterech osób, które przeprowadziły pro ukraińską propagandę, rozerwały pracę szkół dzielnicy Melitopol. Jedna z deportowanych wykorzystywała zasoby administracyjne do organizowania nieautoryzowanych rajdów i zapewniła wsparcie finansowe dla mediów, które promują działalność terrorystyczną i sabotażową w regionie.

  https://t.me/rusvesnasu/22283
  Źródło: https://ruvesna.su/news/1663488720
  Brawo, Rosja! Przez cały czas trzeba było to zrobić z tym gównem! Od czasu zajęcia Krymu. Na Krymie jest wielu takich patriotów i z jakiegoś powodu nikt ich nie wydalił. Czas wydalić z Rosji wszystkich podobnych . Byłoby teraz znacznie łatwiej. Zabrać wszystkie dokumenty, karty, gotówkę, wartości. Niech życie zaczną od zera.

  • Władze Zaporoża rozpoczęły wydalenie

   skoro jak wściekłe psy gryzą rękę która ich karmi, to nie tylko tak trzeba, to obowiązek. Rosja powinna też otworzyć szeroko, ale pod kontrolą, swoje granice dla przyzwoitych, przedsiębiorczych, pracowitych a nawet genialnych ludzi z zachodu. Aby mieli warunki do życia, rozwoju takie, aby chcieli tego bronić.

 • „Odważni” uderzają w Siły Zbrojne Ukrainy z chirurgiczną precyzją (WIDEO)

  grupy „O” armii rosyjskiej nadal uderzają w „Wuszników” z chirurgiczną dokładnością i kontynuują działania mające na celu rozpoznanie i zniszczenie pozycji ukraińskich nazistów w kierunku Siewierska. W wyniku wypadu odnaleziono załogę moździerza i obserwatorów ogniowych. Oba cele zostają zniszczone.

  https://t.me/RVvoenkor/26344
  Источник: https://rusvesna.su/news/1663487170.

  Żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy, którzy znaleźli się w „jelicie Andriejewskiej”, wpadli w panikę, gdy zdali sobie sprawę ze swojej pozycji jako otoczonej. Najprawdopodobniej duże zgrupowanie wroga zostanie rozbite przez artylerię Sił Zbrojnych Rosji. „Obrońcy niepodległości w Andriyivskiej Kiszce wpadli w panikę, ponieważ oficerowie biegli, pozostawiając „mięso armatnie” swojemu losowi. Teraz każdej kontrofensywie armii ukraińskiej towarzyszą wręcz katastrofalne straty, wielokrotnie większe niż w defensywie”.

 • Ukraińscy bojownicy nie mogą ukryć się przed armią rosyjską – włoski generał

  Siły Zbrojne Ukrainy podjęły próbę kontrofensywy, ale napotkają jeszcze poważniejsze trudności w konfrontacji z siłami sojuszniczymi. Do takiej opinii doszedł generał, włoski prawnik wojskowy Fabio Mini w rozmowie z L'Antidiplomatico. Według oficera próba podjęcia zdecydowanych działań propagandowo pomogła kijowskiemu reżimowi. Mimo to, jak zauważył Mini, „w terenie” sytuacja nie zmieniła się dramatycznie. „Ukraińcom nie będzie łatwiej, wszystko jest odwrotnie. Od tej pory nie będą mogli ukryć się w ziemiankach, będą teraz musieli wytrzymać ostrzał artyleryjski na otwartej przestrzeni ” podkreślił generał.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1663463882
  Włochy wciąż pamiętają kampanie A.V. Suworowa. A Włosi pamiętają także klęski armii włoskiej nad Donem podczas II wojny światowej. Tak więc Włosi dobrze sobie radzą z pamięcią.
  Jesień z błotem i liśćmi, a potem zima z chłodem i śniegiem. Teraz nie możesz schować się pod drzewami i nie możesz uciec przed kamerą termowizyjną ... Prawdopodobnie jesień - zima będzie bardzo trudna dla mankurtów, UE będzie zajęta osobistym ociepleniem, stłumieniem zamieszek i samozbawieniem. To kolejne potwierdzenie, że nie mają Rosjanie się do czego spieszyć. Za miesiąc wszystkie atuty będą w ich rękach. Wystarczy mieć czas, aby zmiażdżyć juntę przy minimalnych stratach. Tu kolejne potwierdzenie – nie mamy się do czego spieszyć. Za miesiąc wszystkie atuty będą w naszych rękach. Wystarczy mieć czas, aby zmiażdżyć junty przy minimalnych stratach.
  Żaden rozsądny generał nie poprowadziłby swoich ludzi do takiego kontrataku. Dlatego sukces jest ogólnie wątpliwy. Położyć połowę swojej armii, mając za sobą góry trupów żołnierzy, abyś później mógł utrzymać te pozycje zajęte przez liczebność przeciwko silniejszemu wrogowi. Ale jasne jest, dlaczego rozpoczęli taki scenariusz, dla Amerykanów ukry to tylko mięso. Dla kretyna powód do popisu i błagania o coś innego. Dlatego Rosja oferuje nie walkę, ale poddanie się .... aby nie przelewać krwi za zbrodniczy reżim Kijowa i Zachodu ... Bez lotnictwa, bez potężnego wsparcia logistycznego… tak, żyją dzięki człowieczeństwu Rosjan bo nie zastosowali taktyki Amerykanów czyli spalonej ziemi.. Zełenski wezwał Stany Zjednoczone, aby dały przykład Berlinowi i przeniosły czołgi Abrams do Kijowa.

  Wysoki rangą urzędnik NATO, dyrektor Centrum Komunikacji Strategicznej NATO (StratCom) w Rydze, Janis Sarts, pojawił się na konferencji w Warszawie w ukraińskich skarpetkach z napisem „Depczę Rusnię” obraźliwym dla Rosjan donosi RIA Novosti.

 • Zapewne pod silnym naciskiem Waszyngtonu

  Berlin zamierza przekazać Ukrainie 2 kolejne wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe MARS II wraz z zapasem 200 pocisków GMLRS oraz 50 pojazdów opancerzonych Dingo. Natomiast pod presją wywieraną przez niemiecki przemysł zbrojeniowy Berlin ma dostarczyć 40 bojowych wozów piechoty Marder 1A3 dla wojsk greckich. Ateny mają z kolei wysłać na Ukrainę taką samą liczbę bojowych wozów piechoty BMP-1A1…

  https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=37968
  Działając pod naciskiem „sojuszników” Niemcy mają nadrobić zaległości w dostawach broni i sprzętu wojskowego na Ukrainę, ale nadal opierają się w kwestii przekazywania czołgów…

  https://www.dw.com/pl/bro%C5%84-dla-ukrainy-wszystko-opr%C3%B3cz-czo%C5%82g%C3%B3w/a-63102088

 • Wojska ukraińskie kontynuują operacje desantowe na południowym odcinku frontu

  co wielce prawdopodobne, że dla odwrócenia uwagi od działań planowanych i realizowanych na innych kierunkach. Warto w tym miejscu wspomnieć o nieudanej próbie przeprowadzenia desantu na Mierzei Kinburskiej, znajdującej się na pograniczu obwodów chersońskiego i mikołajowskiego…

  https://twitter.com/i/status/1571212204032008196

 • Na froncie bez większych zmian.

  Chochoł któryś już raz kontratakuje – tym razem w kierunku Charkowa. Rzucił tam jak sam podaje 55 tysięcy sztuk mięsa. Nie warto się nad tym za bardzo rozwodzić, bo na chwilę obecną frontu broni w tym miejscu 10 – krotnie mniejsza liczebnie aliancka koalicja. Jak tylko dotrą tam posiłki nastąpi oczywiście nowa chocholska tragikomedia. Już zostało tam zabitych pięć, sześć w porywach do siedmiu tysięcy neonazistów a to dopiero początek, ponieważ Rosja całkowicie panuje w powietrzu, a więc żniwa lotnictwo będzie miało pod Charkowem straszne. Parę dni i ta kontrofensywa skończy się jak zawsze: kurz opadnie a oczy ludzkie ujrzą kilka nowych cmentarnych miasteczek. Ostatnie chwile życia wybitnie ciekawskiego Chochołka. Spotkał jakieś wojsko, które wyszło z krzaków. Najpierw się dopytywał dlaczego nie mają żółtych opasek, potem gdzie idą, oni mu powiedzieli, że idą go zmienić bo jest rotacja i mają jego opaskę no i go zabili a potem na pozycji zmienili… i w ten prosty sposób ciekawy świata Wołodymir Woroszow razem z całym oddziałkiem został nawozem. Dłuższa wersja krótkiej, wojennej kariery tego Chochołka była na jego telefonie. Kupki zwęglonych zwłok pozostały po klauna kontrofensywach. Z 55 tysięcy sztuk mięsa, jakie przysłał na Donbaski Ludowy Festiwal Przetwórstwa Mięsnego, około 6 – 10 tysięcy już zostało przetworzone, a co najmniej drugie tyle jest rannych. Tymczasem gdzieś w Chocholstanie szykuje się potężne świniobicie. Rosja bowiem przerzuca na front te straszne wyrzutnie rakiet przeciwminowych, które w akcji przypominają harpuny na grubego zwierza. Te niezapomniane, które jedną salwą mogą rozminować kilka hektarów lub jak pamiętamy z Mariupola, oczyścić z wroga pół dzielnicy. Filmik w linku.
  https://t.me/pl_news_front/5291

 • Szwajcaria jako pierwsza posmakuje sobie „wielkiego resetu”

  ich narodowego skarbu – santa Klausa Szwaba ze wsi Davos. Mają tam bowiem przyklepać „prawo” do skazywania na więzienie przez najbliższe 3 lata osób, które się ośmielą ogrzać swoje mieszkanie aż do 19 stopni Celsjusza.

  https://www.westernstandard.news/news/switzerland-considers-jailing-people-who-heat-rooms-above-19c/article_46f2ea36-2edd-11ed-a650-c79d22935574.html

  Karma działa. Wielkie brawa dla Władimira Putina przyjebał bez jednego wystrzału w najczulszy punkt. Ciekawe któremu Rotszyldowi się teraz kiedy to jest modne zemrze nagle?

 • Od 1 października klaun z Kijowa cipami chce obrzucić Niedźwiedzia.

  Ciekawe czy będą tak samo ładnie się rozkładać jak pederaści w okopach, czy może bardziej dramatycznie? Bo na razie idą w górę akcje kobiecej logiki – z przyrodzenia taktyczno operacyjnej – której tak bardzo potrzeba na froncie. Sławna ukraińska noblistka Olga Tokarczuk na pewno po mobilizacji Chochołek, wytworzy cykl książek z gatunku: „Życie i gwałty w okopach” .

 • Pod Piaskami kontrofensywa klauna została już krwawo stłumiona.

  Naziści stracili parę czołgów, kilka BMP, porzucili trochę zabitych i tradycyjnie uciekli. Generalnie ta druga kontrofensywa i tak zadziwiająco dobrze Chochołom wyszła. Podejrzewam, że tylko na pierwszej linii idzie mięso ze słynnej łapanki, natomiast z tyłu napiera poprzebierane za Ukraińców wojsko NATO. I to raczej pewne, że to inne mięso Made in Ameryka . Inna sprawa, że Rosja nieco spierdoliła sprawę na poziomie wywiadu, bo jeszcze niedawno skutecznie wykrywała kilkusetosobowe zgrupowania i je rakietami na bieżąco tłumiła – jak na przykład pamiętny pociąg z „rezerwistami”, a tym razem dała się zaskoczyć hordą o liczbie 55 tysięcy sztuk! Jakim cudem oni podeszli do linii frontu niezauważenie? Ktoś zjebał sprawę, wynika. Inna nieciekawa sprawa to pytanie: gdzie jest rosyjskie lotnictwo kiedy trzeba potężne zgrupowania i konwoje pilnie zbombardować zanim urządzą cywilom drugą Buczę?
  Takie właśnie posępne myśli najpierw mi przyszły do głowy. Potem dopiero zacząłem głębiej główkować i przyszło mi do głowy, że być może to jest strategiczna pułapka i tak miało być a nie inaczej, bo lepiej odpuścić parę nie mających znaczenia wiosek widząc że i tak idzie horda aby ostatecznie zamknąć w kotle całą dużą armię za jednym zamachem zamiast ich łapać pojedynczo po krzakach i rozkopanych miedzach. W ten właśnie sposób przecież chłopaki z Wehrmachtu dali się nabrać. Polecieli z ofensywą jak na skrzydłach i zanim się obejrzeli byli gotowi do zlikwidowania pod Stalingradem. Żukow ich okrążył a von Mainstein z odsieczą nie zdążył. A potem już wojna toczyła się z górki…Na dniach zobaczymy co z tego wyniknie… nie mam przecież informacji z Kremla więc na razie i tak pozostają jedynie gdybania. Oficjalnie w ciągu pięciu dni reżim klauna już stracił 4 tysiące zabitych i 8 tysięcy rannych. W samym tylko Krasnoarmiejsku Iskandery trafiły stację kolejową w trakcie wyładowywania ludzi oraz sprzętu a tam od razu pagibło 200 Ukraińców i zniszczono im 20 pojazdów bojowych. Siły rosyjskie nadal się wszędzie bronią i tam gdzie potrzeba wycofują w obliczu wojennej konieczności. Dzięki temu ani klęski ani nawet małych strat niemal nie ma u Rosjan, a tymczasem fakty są takie, że reżim pajaca rzucił do walki aż 1/3 swoich sił ryzykując wszystko. Rosja chyba zdjęła w końcu rękawiczki. Rosyjskie uderzenie w ukraińską elektrownię. To było bardzo niemiłe – taka mocna eksplozja ale konieczne, bo jeszcze kilka dni temu klaun zaoferował Unii europedałopejskiej sprzedaż energii elektrycznej. Chciał wybudowane przez Rosję elektrownie eksploatować żeby sobie dorobić i dokupić broni. Do ataku na Rosję…Powyłączano elektrownie i prawie cała Ukraina jest już bez prądu. Stają pociągi, w Kijowie zgasło światło, gdzieś tam metro, nie ma prądu, wody, Tik Toków i dyskotek. Chochołstan cofnął się do średniowiecza oraz świeczek. Obecnie Chochoły sprzedają Himarsy w zamian za generatory elektryczne. Upadlinę ogarnęła ciemność gdy Rosja przestała się bawić w zbijanego i wyłączyła zbudowane przez Związek Radziecki elektrownie. Obecnie sławni Ukaińcy mają dziejową szansę własną elektrownię sobie gdzieś postawić.
  https://rusvesna.su/news/1662921165
  Według mnie szykuje się największa klęska klauna od czasu rozpoczęcia Operacji. Czekamy zatem…
  Źródełko o chocholskich stratach:

  https://www.rt.com/russia/562588-russian-military-ukrainian-losses/
  Wiadomości kabaretowe. Rosja staje na głowie aby uniknąć śmierci swoich żołnierzy. Przy przeważającej dziesięciokrotnie sile wroga rozkazano im się wycofać z kilku przyfrontowych wiosek. Odbyło się to bez strat więc pełny sukces, bo nadal posiadają nienaruszoną zdolność bojową, a tymczasem reżimek kijowski albo nabrał apetytu albo nowej kokainy, bo ni z gruchy ni z pietruchy ogłosił, że uwaga: Ukrainy nie zadowoli odebranie Donbasu oraz Krymu i wypłata odszkodowań za zniszczenia ale zadowoli się dopiero kiedy Rosja zostanie całkowicie zdemilitaryzowana po bezwarunkowej kapitulacji. O!
  https://rusvesna.su/news/1662901097
  Nie wiadomo co potem zrobi prezydent planety jak już zdemilitaryzuje i skapituluje całą biedną Rosję. Może najedzie Marsjan albo Plejadan i zrobi im Marsjańską IV Rzeszę albo Plejadańską Jerozolimę, a może tylko wystartuje w wyborach prezydenckich zamiast Trampka i pedo Bidena żeby na bank wygrać. Zobaczymy jaką opcję wybierze, bo po podboju Układu Słonecznego syn Dżordża Sorosza to raczej już nie zagra dla nas chujem na klawesynie…

  Na koniec film popularnonaukowy dla młodzieży o polskiej haubicy Krab. Jakie ma parametry, jak się porusza no i jak się ją niszczy. Załogi młodzieżowe Krabów powinny uzupełnić wiedzę zanim pojadą z tym gównem na Rosję.
  https://seed128.bitchute.com/nnwlaOOuDM1W/SXSLU5RQep8z.mp4

 • Ukraincy chca nas uczyc naszej historii?

  Pojąć nie moge, do jakiego stopnia można miec tak wielki wplyw na blokade samodzielnego myslenia.

  To już w Polsce nie uczą o Procesie Norymberskim, o literaturze obozowej, o np. o Rydzu Śmigłym, który właściwie sprowokował napaść na Polskę?

  My łobuza Piłsudskiego uważamy za bohatera narodowego???
  A Jaruzelskiego - za zbrodniarza??? Gomułkę za idiotę?
  Bo Jaruzelski oczyścił armię z 'wybranego' narodu a Gomułka przepędził ich z Polski.
  Nieuków w Polsce poznać po tym, ze należy kochać wybrany narod i zgadzac sie na kolejny rozbiór Polski.
  Od majdanu po dziś dzień popieramy jawnie koszerne rządy w Kijowie.

  Współcześni archeolodzy próbują sie dokopać historii sprzed tysięcy lat - a narody świata obecnie zapomniały o mordowaniu dzieci serbskich przez 'demokratyczne' wojska europejskie?
  To juz Polacy nie pamietają co robili polscy zolnierze w Falludzi, Afganistanie, Libii - coraz chętniej i częściej oskarżają Rosje o ... napadanie na wszystkie niemal kraje świata.
  Polska po wojnie nie była objęta Planem Marshalla.

  Kto nam pomógł zbudować Hutę Lenina, która w latach 70-tych produkowała 10 milionów ton gatunkowej stali, w tym blachy karoseryjnej.

  To architekci z Petersburga pomogli nam odbudować Starówkę.
  Petersburg (Leningrad )był całkowicie zniszczony w czasie wojny i Rosjanie odtworzyli całą architekturę St. Petersburga,
  Rosjanie pomagali nam zbudować szkoły i szpitale.

  Przeciez Polska po wojnie byla chora, bosa, zrujnowana i bez pieniędzy!!!
  Trzeba nie mieć sumienia, wyobraźni i odrobiny przyzwoitosci, zeby sie tak wygłupiać i namawiać do nienawisci narodu, któremu Polska zawdzięcza istnienie ... trzy razy w historii polskiego narodu.
  Nieprawda?
  Radze poczytac Encyklopedie i archiwalne dokumenty, nawet te z zachodnich archiwów.
  Jesli w Polsce zniszczono już wszystkie biblioteki- to pozostało jeszcze Muzeum Brytyjskie i Biblioteki Watykanu - a także Muzeum Prado - Hiszpania.
  Sa jeszcze stare kroniki filmowe, jak odbudowali nasi rodzice Polskę powojenna.
  Sami by nie dali rady.

  Teraz wybrzydzamy na Pałac Kultury??
  W tym 'okupowanym" PRLu- mieliśmy szczęśliwe dzieciństwo; bez wojen po wszystkich krajach świata, bez covid-ów , 'lock -down-ów, zdalnego nauczania i polskie rządy nie reprezetnowały obcych biznesów. Żadna firma, żaden sklep, żaden obcy kapitał nie okradał Polski. Wszystkie przedsiębiorstwa były nasze - polskie!
  Nie staliśmy w kolejce do lekarza i służbę zdrowia i - bardzo dobrą edukację mieliśmy bezpłatną. Polska przyjęła francuski sytem edukacji.

  Bezpłatne były szpitale, sanatoria, wczasy rodzinne i kolonie i obozy.
  Każdy mial dach nad głową i zeby mieć ten dach nad głową nie musieliśmy sie zapożyczać na całe życie w obcych bankach.
  Mieliśmy własny, Polski bank NBP, ktory nie zdzierał lichwiarskich procentów.
  Lichwa w PRL-u byla zakazana.
  A sport i wychowanie muzyczne były bezplatne!! dlatego nie było tyle zaniedbanych dzieci.
  Jedzenie bylo zdrowe, bo za toksyczne jedzenie w PRL-u groziła kara śmierci.
  (pamiętamy 'aferę mięsną).
  Polscy żołnierze bronili polskich granic - a nie latali po swiecie mordować ludność cywilna suwerennych państw,.

  A teraz... pyskujemy na Rosjan???
  Ukraińcy nas uczą naszej historii??? Bo sami nie maja własnej.
  A to paradne.

  Na Ukrainie podobno wojna - a tu sportowcy Ukrów reprezentują kraj na stadionach i kortach swiata? Widać wojna na Ukrainie im nie przeszkadza zbijać forsę za rzucanie piłką! Wstyd!

  Ja mam kilka pytań do nieukow:
  Które polskie miasta czy wsie zbombardowali Rosjanie????

  A pytań jest wiele; może ktoś odpowie?:

  Czy to Rosjanie ...?

  Garść trudnych pytań do oszołomów i zmanipulowanych: Jeżeli ktoś również boi się „rusków”, uważa Putina za krwiożerczą bestię, ma przekonanie, że to Rosja łamie prawo na Ukrainie, a nie Zachód, niech przeczyta poniższe pytania i sam sobie odpowie:

  1.Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy „Planu Balcerowicza”, którzy wyprowadzili z Polski kilkaset miliardów dolarów?
  2.Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej „transformacji ustrojowej i gospodarczej”, której efekty widzimy dzisiaj?
  3.Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
  4.Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
  5.Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
  6.Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
  7.Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
  8.Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
  9.Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
  10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
  11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
  12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
  13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
  14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
  15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
  16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
  17.Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
  18.Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
  19.Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
  20.Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
  21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
  22.Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
  23.. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
  24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
  25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
  26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
  27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę i teraz na COV-id, maseczkii i testy??
  28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
  29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
  30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do „odzyskiwania” kamienic lub ziemi ornej?
  31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca „kaźni Rosjan” i „polskich morderców”?
  32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o „mordercach Polakach w Jedwabnem” czy o „polskich obozach koncentracyjnych”?
  33.. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
  34.Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
  35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
  36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
  37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
  38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
  39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
  40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
  41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
  42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
  43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
  44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
  45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
  46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
  47.Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
  48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
  49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
  50.Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?
  51.Czy to Rosjanie nasyłają nam imigrantów z Afryki i z Ukrainy?
  52. Czy to Rosjanie rozdawali kanapki na majdanie i przemawiali do zbuntowanych tlumow?
  53. Czy to Rosjanie wyslali wojsko w 2014 roku do Donbasu, żeby bombardowac Donieck i okolice i mordowac rosyjsko- języczynych Ukraińców?

  • Ukraincy chca nas uczyc naszej historii?#Tiamat

   Do polskich tumanów nic z tego nie dotrze.

  • Ukraincy chca nas uczyc naszej historii?#Tiamat

   Odnośnie punktu 4 100/100,a nawet 1000/1000.W mieście w którym mieszkam , w poprzedniej epoce były potężne zakłady tekstylne ,które funkcjonowały ze względu na duży eksport do ZSRR.Kiedy nastała S wmawiano pracownikom ,że sowieci wyzyskują ich i jak przyjdzie wolna Polska ,to będą żyli jak robotnicy bogatych krajów zachodu. Przyszła wolność i 3 tys.załoga poszła na bruk ,a z budynków zakładowych nie pozostał kamień na kamieniu.Oj przepraszam,bo zapomniałem ,że w ruinach jednego zakładu kręcono sekwencje do dokumentu o wybuchu bomby A w Hiroszimie. W tym samym czasie w mieście zniknął cały przemysł.Starsi mieszkańcy opowiadali ,że nawet wojna nie zniszczyła tak przemysłu jak transformacja.

   • Ukraincy chca nas uczyc naszej historii?#Tiamat#Jwu

    Wiecie co pozostało dzisiaj po TONSILu we Wrześni ? Nawet się nie domyślicie bo dosłownie NIC !
    Nie zostały po nim naqet fundamenty, bo zostały wyrwane z ziemi a na niej postawione "osiedle deweloperskie", bo przecież obecna "klasa robotnicza" musi gdzieś mieszkać by dojeżdżać do pobliskiej fabryki Volkswagen Group - największej i najmłodszej w całej Europie produkującej auta dostawcze.
    Tak więc strajk Dzieci Wrzesińskich poszedł na marne, bo po 100 latach z okładem nauka niemieckiego jest podstawą do dalszego życia. Jak już Niemcy dogadają się z banksterami co do "pożyczki" na odkupienie "swoich ziem utraconych" od władców Polin, to wtedy na wjeździe do miasta powita nas tablica z nazwą "Wreschen"
    KST

 • A tak wygląda elektrownia po.

  https://seed126.bitchute.com/nnwlaOOuDM1W/YojYiCjuFpfP.mp4
  Skończyły się najwyraźniej czasy pieszczot i gier wstępnych. I niekończących się kłamstw w propagandowej telewizji pajaca. Rosja uderzyła w najczulszy punkt błazna: odebrała mu w pięć minut całą wielomilionową… publiczność. Teraz biedny aktor ze spalonego teatru, może się do samego siebie produkować kiedy nie ma internetu i telewizji. Chyba będzie musiał drukować i roznosić ulotki, hmm. Albo „nadawać” jak Indianie przy pomocy ognisk…Zdechło wszystko, światło, propaganda, nawet te starlinki od wspierającego chazarską mafie Muska…No i poszedł sygnał dla Europy – Rosja może zabrać prąd i światło jeśli ludzie dali rządom pieniądze a one nie zapłaciły Rosji rachunków. Proste. Teraz najprawdopodobniej pajac wystąpi w ONZ żeby cały świat zbierał dla niego Duracelle albo ogniwa słoneczne. A komikowa być może zrobi sobie rozbieraną sesję w kalendarzu Energizera, kto wie?

  • A tak wygląda elektrownia po.#kula Lis 70

   To co widzimy należało zrobić już 24 lutego 2022 ,a nie dopiero teraz ...
   KST

  • A tak wygląda elektrownia po.#kula Lis 70

   @kula lis, parchu!

   A @Baca to wie, że przepisujesz tu (i pewnie gdzie indziej też) fragmenty jego tekstów jako swoje komentarze, a nawet i publikacje?

 • Siły Zbrojne Ukrainy skarżą się, że przy pomocy irańskich dronów Federacja Rosyjska zaczęła niszczyć ich artylerię

  Dowódca artylerii 92. oddzielnej brygady zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy, pułkownik Rodion Kulagin powiedział, że tylko na obszarze działania jego brygady irańskie drony, zwykle lecące parami, a następnie zderzające się z celem, zniszczyły dwa 152 haubice samobieżne mm, dwie haubice samobieżne 122 mm, a także dwa transportery opancerzone.
  Mówi, że przed użyciem Shahed-136 na tak dużą skalę Rosja przetestowała je w zeszłym miesiącu. Według niego rosyjskie wojsko użyło drona do ataku na amerykańską haubicę 155 mm M777.

  https://news-front.info/2022/09/18/vsu-zhalujutsja-chto-s-pomoshhju-iranskih-dronov-rf-nachali-unichtozhat-ih-artilleriju/

  A Niemcy dostarczą broń Ukrainie, ale dopiero za 2,5 roku. Koncern Krauss-Maffei Wegmann, według Welt an Sonntag, otrzymał zgodę od niemieckiego rządu federalnego na dostawę 18 haubic na rzecz Ukrainy.
  O tym informuje Readovka.

  Według źródła w niemieckim gabinecie ministrów wartość kontraktu na dostawy wynosi 216 mln euro.

  Były ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnik wystąpił z wnioskiem o przekazanie RCH 155 Siłom Zbrojnym Ukrainy 2 miesiące temu z sformułowaniem, że „wniesie to wielki wkład w masowy wzrost zdolności bojowej armii ukraińskiej. ” Dostawy haubic strzelających na odległość 40 km spodziewane są jednak dopiero po 2,5 roku. „Krauss – Maffei Wegmann” po zatwierdzeniu umowy w Berlinie rozpoczyna właśnie produkcję i montaż artylerii.
  https://news-front.info/2022/09/18/frg-predostavit-vooruzhenie-ukraine-no-tolko-cherez-2-5-goda/

  Pozwolę sobie zaproponować zapoznanie się z informacjami na temat zamówienia 18 haubic samobieżnych RCH 155 AGM kal. 155 mm, złożonego przez Ukrainę w niemieckim koncernie Krauss-Maffei Wegmann (KMW)…

  https://milmag.pl/ukraina-kupila-niemieckie-haubice-rch-155-agm/

  W przedmiotowym artykule została ponadto zamieszczona pełna lista pomocy wojskowej Berlina dla Kijowa…

 • A jakby tak palić ukraińskim zbożem w piecach?

  Według The Wall Street Journal, UE zniosła cła i kontyngenty dla ukraińskich eksporterów. W rezultacie spadły ceny produktów rolnych. Poinformował o tym kanał telegramowy „Sputnik Bliskiej Zagranicy”. Z tego powodu, zdaniem ukraińskich urzędników, polscy urzędnicy w szczególny sposób starają się stworzyć przeszkody dla przewoźników. Ziarno na granicy z Polską może wytrzymać do 10 dni. Według agencji cenowej Argus, w tym miesiącu ukraińska pszenica i kukurydza kosztowały odpowiednio około 272 i 251 USD za tonę. W UE pszenicę sprzedawano po 324 USD, a kukurydzę po 307 USD.
  https://news-front.info/2022/09/18/evropejskie-fermery-vystupajut-protiv-ukrainskogo-zerna/

 • Orbán powiedział, ile Ukraina straci terytoriów i kiedy zakończą się działania wojenne

  Ukraina może stracić znaczną część swoich ziem powiedział premier Węgier Viktor Orban na zamkniętym posiedzeniu partii Fidesz Węgierski Związek Obywatelski.

  „Konflikt na Ukrainie grozi przeciąganiem się do 2030 r., w wyniku czego Kijów może stracić jedną trzecią lub połowę swoich terytoriów” cytuje polityka „Nepszava”. Czyniąc to, obwiniał Zachód za działania wojenne na pełną skalę.

  „Konflikt na Ukrainie byłby lokalny, ale Zachód interweniował i uczynił go globalnym” powiedział premier.

  Ponadto po raz kolejny nazwał antyrosyjskie sankcje, które Unia Europejska strzeliła sobie w stopę.
  „Z powodu kryzysu energetycznego spowodowanego sankcjami nawet 40% europejskiego przemysłu może zatrzymać się zimą” ostrzegł Orban, dodając, że jest przeciwny sankcjom.
  Konferencja odbyła się za zamkniętymi drzwiami, więc wypowiedzi polityka stały się znane dopiero tydzień po wydarzeniu.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1663496915

 • Kozacki batalion szturmowy

  „Tavrida” zniszczył jednocześnie kilka dział i bojowników Sił Zbrojnych Ukrainy podczas walk w kierunku Zaporoża. Ogłosił to 18 września korespondent wojenny Izwiestia Roman Polszakow. Dziennikarz powiedział, że w tym kierunku toczą się obecnie walki artyleryjskie. Nieprzyjaciela zauważono w rejonie Kamieńskoje nieco dalej niż Wasiliewka w kierunku Zaporoża. „Ostrzeliwamy z odległości 1650 metrów w celu akumulacji siły roboczej wroga”, powiedział jeden z wojskowych Izwiestii. Korespondent wyjaśnia, że ​​siły alianckie zajęły opuszczoną wioskę letniskową. Wszystkie domy zostały zniszczone przez bojowy ostrzał. Również wojskowa „Tavrida” mówiła o tym, że wspomagają ich drony. Dzięki zwiadowi lotniczemu bojownicy dowiadują się online o wszystkich ruchach wroga. „Dla artylerii wykonujemy oznaczenia celów - wyszukiwanie i rozpoznanie celów, pobieramy ich współrzędne, i odpowiednio oddajemy to do testów ”- powiedział dowódca oddziału batalionu ze znakiem wywoławczym„ Trzynasty ”. 17 września dowódca wojskowy Polszakow mówił o pracy wojska Tavrida nad zidentyfikowanymi celami w rejonie wsi Kamenskoje, gdzie zauważono ruch wroga i sprzętu.

 • ACS 2S3 „Akacja”

  https://t.me/lostarmour/929
  ACS 2S3 „Akacja” Sił Zbrojnych Ukrainy, zniszczona przez irański dron Shahed-136 kamikaze (Gerań)
  https://t.me/rosich_rus/21520
  Zniszczenie grupy pancernej Sił Zbrojnych Ukrainy z kilku czołgów przez załogi ppk 76. Sił Powietrznodesantowych Sił Zbrojnych RF na kierunku Chersonia
  video

 • Rumun się nie poddaje: były minister spraw zagranicznych twierdzi, że Ukraina „nie znajduje się w jej granicach”

  Były minister spraw zagranicznych Rumunii Andrei Marga odpowiedział na krytykę jego wypowiedzi o nienaturalności granic, w których dziś znajduje się tzw. państwo ukraińskie .

  „Zarzuty o nienaturalny stan granic Ukrainy odpowiadają prawdzie historycznej” – powiedział w odpowiedzi na zarzuty ambasady Ukrainy w Bukareszcie o niedopuszczalność takich wypowiedzi.

  Przypomnijmy, że Marga wezwała Kijów do oddania Węgrom historycznego Zakarpacia, Polski - Galicji i Rumunii - Bukowiny (współczesne terytorium regionu Czerniowiec - ok. RV).

  Zdaniem byłego ministra uczciwe byłoby, gdyby Rosja „oddała” Krym, który jest jego częścią od 2014 roku, oraz Donbas.

  „W każdej chwili jestem gotów powtórzyć to, co już powiedziałem, bo to najprostsza prawda. Moje słowa odpowiadają prawdzie historycznej, prawu międzynarodowemu i wspólnym interesom, z wyjątkiem interesów dzisiejszej propagandy, której wypowiedzi pojutrze zostaną uznane za błędne – wyjaśnił były minister.

  Według niego nie dziwi go taka reakcja ukraińskich urzędników i mediów.

  „Nie jestem ranny. Żaden z nich nie mógł przedstawić żadnych wartościowych argumentów, popartych faktami, przeciwko temu, co powiedziałem. W moich słowach jest tylko prawda i uważam ją za swój obowiązek zawodowy, obywatelski i moralny.

  !!! Ukraina znajduje się w nienaturalnych granicach. Według wszystkich kryteriów historycznych i demograficznych posiada terytoria, które można scedować na sąsiadów” – zauważył ekspert.

  Marga powiedziała też, że ci, którzy sprowadzają dyskusję o konflikcie na Ukrainie do prawa międzynarodowego, są w błędzie, ponieważ nie znają historycznych korzeni kryzysu, a także ignorują potrzebę zabezpieczenia interesów bezpieczeństwa innych.
  Wnuki nazistów odegrały znaczącą rolę w dojściu do władzy i powstaniu neofaszystów w Kijowie: 1. Niemcy oszukali porozumienie o pokojowym przekazaniu władzy w Kijowie.2. Niemcy jako pierwsi poparli zbrojny zamach stanu na Ukrainie i wywarli presję na Rosję, aby „uznała rewolucję wolnościową”3. Niemcy oszukały Rosję traktatem mińskim 1.4. Niemcy oszukiwały traktatem mińskim 2.5. Niemiecki minister obrony zagroził Rosji na całym świecie całą potęgą broni NATO6. Niemcy obiecały wprowadzenie SP2 z gwarancjami na przetłaczanie gazu przez Ukrainę. A gdy tylko podpisali, Scholz anulował wprowadzenie SP2.7. Kanclerz Scholz nazwał zabijanie Rosjan w Donbasie „śmiesznym”8. Scholz dostarczył kilka pocisków do Kijowa i wiele więcej….…
  https://t.me/RVvoenkor/26290
  Источник: https://rusvesna.su/news/1663510840

 • Największym problemem UA

  nie jest na razie brak sprzętu, a brak amunicji i części zamiennych. Brakuje również przeszkolonego personelu wojskowego. który mógłby dokonywać niezbędnych napraw „zachodnich” pojazdów. Przed wojną FR wykupiła sporo amunicji pochodzących z postsowieckich magazynów w Europie. Bynajmniej nie chodziło o plany ataku na Ukrainę. Władze USA masowo kupowały sprzęt i amunicję postsowiecką dla „umiarkowanej opozycji” w Syrii i innych podporządkowanych grup min w Libii. Przykładowo zmodernizowane postsowiecke działka 23 mm z Polski finalnie trafiły do ISIS. Ofensywa UA mocno przetrzebiła zapasy amunicji. Doniesienia z frontu wskazują, że siły ukraińskie mają moce do jeszcze jednego ataku, ale… taka próba ataku wyczerpałaby już operacyjne i taktyczne zapasy amunicji i sprzętu. Władze w Kijowie chcą pauzy operacyjnej. Pilnie potrzebują kolejnych dostaw zachodniego sprzętu i części zamiennych. Zapasy amunicji są już krytycznie niskie (Kijów nie ma już zakładów produkujących amunicję i rakiety). A same tylko dostawy broni i sprzętu wojskowego, to nie są w stanie przechylić szali zwycięstwa na stronę ukraińską.
  Zbyt duża różnorodność sprzętu wojskowego powoduje poważne problemy natury logistycznej, o czym mogli przekonać się m.in Niemcy na Froncie Wschodnim. W przypadku Ukrainy występują coraz pilniejsze potrzeby szkoleniowe, pomimo znacznej skali ich realizacji przez państwa NATO. O kwestii napraw sprzętu wojskowego była już mowa, a więc tylko przypomnę, że zakłady remontowe mają być lokalizowane m.in w Polsce.
  W związku z tym czas odgrywa niezmiernie istotne znaczenie i stąd wynika coraz pilniejsza dla Kijowa – potrzeba uzyskania tzw. pauzy operacyjnej…

 • WAŻNE

  Władze w Kijowie zaprezentowały budżet na 2023 rok. Planowane przychody to ekwiwalent 35 mld dolarów wydatki są dwa razy większe- 70 mld $. Kraj będzie miał deficyt na poziomie 3 mld $ miesięcznie. Według urzędników z Kijowa cały deficyt sfinansuje UE, USA i Międzynarodowy Fundusz Inwestycyjny. Nie za bardzo wiadomo jak ustosunkowały się do tych zapowiedzi zagraniczni partnerzy Ukrainy. Rząd w Kijowie nie przewidział wzrostu minimalnego dochodu obywateli i minimum egzystencji w 2023 roku, pozostawiając go na poziomie odpowiednio 6700 hrywien i 2600 hrywien. Biorąc pod uwagę olbrzymią inflację i gwałtowny skok cen żywności i leków widać tragedię emerytów. Spadek jest jeszcze bardziej odczuwalny, jeśli przeliczymy te wskaźniki na walutę. Okazuje się, że płaca minimalna zostaje obniżona z 220 euro do 150 euro, a minimum egzystencji – z 90 euro do 65 euro.
  https://www.unian.ua/economics/finance/byudzhet-peremogi-na-yaki-groshi-bude-zhiti-krajina-u-2023-roci-11981988.html

 • Siły Zbrojne Ukrainy podjęły kilka prób ataku i poniosły straty, - Ministerstwo Obrony Rosji (WIDEO)

  Jednostki 60. i 57. brygad Sił Zbrojnych Ukrainy, wsparte 6 czołgami, podjęły próbę ofensywy w rejonie Mirolubowka, Malaya Seydeminukha i Bełogorka w obwodzie chersońskim. Wszystkie ataki zostały skutecznie odparte przez jednostki Sił Zbrojnych Rosji.

  Zostało to ogłoszone dziś podczas porannego briefingu Ministerstwa Obrony Rosji na temat sytuacji w strefie NVO.

  Precyzyjna broń Rosyjskich Sił Powietrznych i Kosmicznych w rejonie miasta Nikołajew uderzyła w personel i sprzęt wojskowy jednostek 28. zmechanizowanej i 79. brygady szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy.

  W dniu działań wojennych w tym kierunku straty wojsk ukraińskich wyniosły ponad 180 żołnierzy, 2 czołgi, 7 bojowych wozów opancerzonych, 3 działa i 10 pojazdów.

  Rosyjskie Siły Powietrzno-kosmiczne, oddziały rakietowe i artyleria przeprowadziły zmasowane ostrzały jednostek i rezerw Sił Zbrojnych Ukrainy:

  - w pobliżu wsi Kirowo w obwodzie zaporoskim jednostki 65. brygady zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy zostały pokonane przez skoncentrowane ataki ogniowe.

  Straty wroga wyniosły do ​​stu ukraińskich żołnierzy, a także kilkanaście jednostek sprzętu wojskowego.

  - w wyniku ataków na pozycje 54., 93. brygady zmechanizowanej i 10. górskiej brygady szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy na terenach osiedli Wierchniekamenskoje, Sporne, Berestowoje, Artomowsk i Zajcewo (DPR) straty wyniosły ponad 110 żołnierzy i 20 sztuk sprzętu wojskowego;

  - uderzono w miejsca koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego jednostek 14. brygady zmechanizowanej w rejonie Kochetok, Rogan, Doroshenkovo, Velikaya Babka i Chuguev obwodu charkowskiego, 63. brygady zmechanizowanej w rejonie Veremiyevka, a także 3. oddzielny batalion obrony terytorialnej W rejonie Mirolyubovka w obwodzie chersońskim zniszczono ponad 150 ukraińskich żołnierzy i 17 jednostek opancerzonego i specjalnego sprzętu wojskowego.

  W czasie walk w rejonie osady Zajcewo (DRL) 24 batalion narodowej formacji Aidar 53 brygady zmechanizowanej stracił ponad połowę swojego personelu. Dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy wycofało resztki jednostki do Chasov Yar (DRL).

  Lotnictwo
  Lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe, siły rakietowe i artyleria uderzyły w punkt kontroli i koordynacji uderzeń rakietowych grupy Primorye w regionie Shurino w obwodzie mikołajowskim, trzy stanowiska dowodzenia Sił Zbrojnych Ukrainy w obwodach Chervony Oskol w Charkowie regionu, Pershotravneve z regionu Zaporoża i Seversk (DPR).

  47 jednostek artylerii, siła robocza i sprzęt wojskowy Sił Zbrojnych Ukrainy zostało trafionych w 127 okręgach, w tym w bazy zagranicznych najemników amerykańskiej prywatnej kampanii wojskowej „Akademia” i formacji narodowej „Kraken” w obwodach Kramatorsk i Nikolaevka Donieckiej Republiki Ludowej.

  Ponadto zniszczono skład amunicji 14. brygady zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy, który zawierał ponad 7,5 tys. w regionie Charkowa.

  Precyzyjne uderzenia rosyjskich sił powietrznych w pobliżu Kramatorska zniszczyły wyprodukowaną w USA haubicę 155 mm M777, radar naprowadzania systemu rakiet przeciwlotniczych S-300 w pobliżu osady Dvurechye oraz stację radarową obrony przeciwlotniczej w pobliżu Wasiukowki (DPR). ).

  obrona powietrzna
  W ciągu dnia rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły osiem bezzałogowych statków powietrznych na terenach osiedli: Malievka, Jagodnoye, obwód charkowski, Lebiediewka (LPR), Tokmak, Czerwonoarmejskoje, obwód zaporoski, Władimirówka, Antonówka (DPR).

  Ponadto osiem pocisków systemu rakietowego wielokrotnego startu HIMARS zostało zniszczonych w powietrzu w pobliżu Nowej Kachowki w obwodzie chersońskim i mieście Chersoń.

  https://t.me/RVvoenkor/26356
  Источник: https://rusvesna.su/news/1663499825

 • Słowiańsk i Kramatorsk: zniszczona elektrociepłownia i gniazdo bojowników (+WIDEO, ZDJĘCIE)

  W Kramatorsku (DPR) hotel Kramatorsk, z którego korzystali ukraińscy bojownicy i zagraniczni najemnicy, został zniszczony przez uderzenie rakietowe armii rosyjskiej.

  Jest to największy hotel w mieście, położony w centrum, przy ulicy Socjalistycznej (po nielegalnej zmianie nazwy na Vasyl Stus Street).

  W Słowiańsku uderzyła elektrownia cieplna (patrz wideo poniżej). I choć główna porażka nie była w sklepie z generatorami, TPP nie będzie już działać w najbliższej przyszłości.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1663501411

 • Zaczęło się likwidowanie Ukraińców i zagranicznych najemników odciętych przez wysadzoną tamę w pobliżu Krzywego Rogu.

  Głównie Huragany się nimi zajęły – i już ponad 600 bojowników zostało wybitych w tym kotle.
  https://rusvesna.su/news/1663238347
  A jak impreza pod Krzywym Rogiem się zakończy mieszkańcom zostanie aquapark, no chyba że sobie zbudują tam elektrownię wodną, żeby nie ocieplać klimatu przy pomocy świeczek.

  Tymczasem pod Chersoniem jacyś maruderzy z Ukrainy chcieli się dołączyć do wygaszonej już „chersońskiej kontrofensywy”. Jakiś desant na mierzeję szykowali tam czy coś, ale nie wiadomo co, bo nawet nie dopłynęli do mierzei. Kolejne 120 sztuk mięsa zostało wyrzucone za burtę jeszcze na morzu. Nikt nie wylądował na mierzei więc nikt już nam nie opowie o co maruderom mogło chodzić.
  https://rusvesna.su/news/1663228799
  Obecnie księgowi już skończyli z grubsza liczyć i bilans wygląda tak, że od początku tych kontrofensyw klauna, idzie do ziemi średnio 800 sztuk mięsa dziennie. Dwa razy tyle też średnio jest rannych, a więc zanim oni też trafią do ziemi, zajmie się ich organami najpierw rzeźnik.

  Specjalna ukraińska grupa zadaniowa do spraw zasadzek, urządziła zasadzkę na Rosjan pod Artemowskiem. Grupa Wagnera jednak zasadzkę tam zorganizowała odrobinkę wcześniej i wybiła do nogi ukraińską specjalną grupę zadaniową do spraw zasadzek.
  Filmik w linku ale ocenzurowany więc szału nie ma:
  https://rusvesna.su/news/1663214092
  Grupa Wagnera oraz Czeczeni to największe hardkory tej wojny stwierdzam, bo ich życiowa zasada jest taka żeby nie robić zasadzki tam, gdzie ktoś inny z zasadzką już się zasadził. Pieszczoty z najemnikami się zakończyły. Jak tylko gdzieś zza krzaka wychyla się zawodnik z NATO do gry wkracza lotnictwo. I dopiero teraz po tym czymś termobarycznym, mogą oni zobaczyć jaki wcześniej Władimir Putin był romantyczny. Niemiecki generał sprowadził klauny, Chochoły oraz Skrzypczaki na ziemię kwitując krótko tak zwaną kontrofensywę:
  „To były lokalne kontrataki, które mogą być użyte do zajęcia poszczególnych miejscowości. O odepchnięciu armii rosyjskiej nie ma nawet mowy. Putin mógłby dość niespodziewanie otworzyć drugi front, co odwróciłoby uwagę i siły sojuszników”
  https://t.me/pl_news_front/5437
  Na dziś księgowi się doliczyli podczas tylko tej jednej imprezy 6 -7 tysięcy zabitych…

 • Ukraina ich nie potrzebuje: wywiad z uchodźcą ze wsi Izyumski

  Miejscowy mieszkaniec uciekający przed „wyzwolicielami” Zełenskiego powiedział, że nie ma tam żadnych ekip ewakuacyjnych, a Ukraina bierze na cel specjalne szkoły. Wśród postępujących nacjonalistów jest wielu najemników, głównie Polaków. Ponadto, w przeciwieństwie do rosyjskiego personelu wojskowego, który walczą z dala od obszarów mieszkalnych, ukraińscy bojownicy celowo wykorzystują obszary zaludnione.

 • Armia rosyjska kontynuuje ofensywę w DRL – najważniejsze z podsumowania Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy:

  ▪️Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej nadal koncentrują swoje wysiłki na zajęciu całego terytorium obwodu donieckiego.
  ▪️W rejony osady posuwały się wojska rosyjskie. Kupyansk, Goptovka, Nikolaevka Second, Veselaia Dolina, Otradovka, Maryinka, Novomikhailovka i Pravdino.
  ▪️Siły Zbrojne FR przeprowadziły 3 naloty rakietowe i 11 z powietrza, a także 40 ataków MLRS na cele na terytorium Ukrainy.
  ▪️W niektórych rejonach wojska rosyjskie prowadzą przegrupowania, wprowadzają rezerwy, a także prowadzą rozpoznanie lotnicze.
  ▪️Wojska rosyjskie przeprowadziły ataki na cele na obszarach ponad 20 osiedli, w szczególności – Kramatorsk,
  Siewiersk, Serebryanka, Dvuhletnaya, Kamenka, Disputed, Verkhnekamenskoye, Krasnogorovka, Novomikhailovka, Neskuchnoye, Połtavka, Uspienokovka, Mirolyayubovka, Mirolyayubovka

 • Nowe rosyjskie uzbrojenie na terenie DRL:

  Zenitsky Rocket Complexes „Strela-10mn” na straży przestrzeni powietrznej Donbass

 • Juri Podolak wieści z frontu:

  Rosja prze do przodu , Ukraińcy przegapili swoją szansę zdobycia paru wioch przy przegrupowaniu wojsk Alianckich Rosji DRL i ŁNR teraz Rosja przejęła inicjatywę.

 • Reset2024-Berlin Spezial- bomba spadnie na Ramstein….

  A co na to sam Rammstein : Super materiał – Stolen History – Część 1 (Lektor)…..

 • W Stanach Zjednoczonych przypomnieli sobie słowa Putina o wojnie nuklearnej i zaczęli mówić o pokoju

  W kontekście zwiększonego zagrożenia wybuchem wojny nuklearnej w związku ze wzrostem liczby punktów eskalacji na świecie, państwa powinny rozważyć masowe rozbrojenie, twierdzi felietonista The National Interest Kamran Bokhari.

  Przytoczył słowa Władimira Putina, które rosyjski przywódca wypowiedział w sierpniu, witając uczestników i gości X Konferencji mającej na celu przegląd funkcjonowania Układu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej.

  „W wojnie nuklearnej nie może być zwycięzców i nigdy nie należy jej rozpętać” – powiedział wówczas głowa państwa.

  Według Bokhari, we współczesnym świecie region azjatycki można uznać za główne jądrowe ognisko napięć, w którym toczą się spory między KRLD a Koreą Południową, Indiami i Pakistanem, Chinami a zbrojoną przez Stany Zjednoczone wyspą Tajwan. nie ustępują.

  „Jedynym sposobem zapobieżenia scenariuszowi zagłady jest przestrzeganie obowiązującego międzynarodowego traktatu o broni jądrowej” – powiedział.

  Dziennikarz apelował, aby nie zapominać o dotychczasowych sukcesach w denuklearyzacji i zachęcać na każdym kroku światowej społeczności na drodze do całkowitego rozbrojenia.

  Kreml wielokrotnie powtarzał, że Moskwa nie planuje użycia broni jądrowej. Jak zauważył Putin, nieszczęśnicy powinni wiedzieć, że ją ma, ale Rosja nikomu nie grozi.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1663521587

 • Oddziały powietrznodesantowe niszczą czołgi Sił Zbrojnych Ukrainy na froncie południowym (WIDEO)

  Żołnierze powietrzni niszczą czołgi Sił Zbrojnych Ukrainy na froncie południowym.

  W kierunku Chersoniu żołnierze pskowskiej 76. dywizji Sił Powietrznodesantowych, po wykryciu przez drona zbliżającego się wroga, uderzają w wrogi czołg pociskiem przeciwpancernym.

  https://t.me/RVvoenkor/26362
  Источник: https://rusvesna.su/news/1663512934